Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Mięso bez zabijania

Mięso bez zabijania

Oto pierwszy w historii ludzkości hamburger wyprodukowany nie przez krowę, ale przez... naukowców. Jego degustacja odbyła się w poniedziałek w Londynie, i była transmitowana na żywo w telewizji.

To mięso powstało w laboratorium uniwersytetu w Maastricht w Holandii. Profesor Mark Post potrzebował aż sześciu tygodni, by sporządzić tę kompozycję z 20 tysięcy miniaturowych kawałków mięsa wyhodowanych w laboratorium.

Wynalazca wołowiny bez krowy uważa, że jego dzieło pomoże ludzkości:

"Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że produkcja mięsa osiągnęła swoje maksimum i że w najbliższych czterdziestu latach nie będzie można będzie odpowiedzieć na wciąż wzrastający popyt. Musimy koniecznie znaleźć jakąś alternatywę. Może właśnie nasza propozycja jest etycznym i ekologicznym sposobem produkcji mięsa."

Jednak inni naukowcy nie wierzą w argumentację ekologiczną. Masowa produkcja mięsa w laboratorium wymagałaby wielkich ilości wody i elektryczności do zasilania ogromnych inkubatorów.

Ekipa profesora Marka Posta liczy na rozpoczęcie sprzedaży sztucznego mięsa dopiero za 10 do 20 lat. Tyle czasu trzeba będzie z pewnością na uzyskanie odpowiednich zezwoleń.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…