Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Święte Zioło

Święte Zioło

Jezus prawie na pewno był użytkownikiem konopi i wczesnym zwolennikiem jej leczniczych właściwości co sugerują badania licznych tekstów biblijnych.

Chris Bennett na łamach magazynu „High Times” powiedział, że konopie były powszechnie stosowane w tamtym czasie aby uzdrawiać chorych co jest również potwierdzone odkryciami archeologicznymi. Olej do namaszczania używany przez Jezusa i jego uczniów zawierał ekstrakt z konopi, sugeruje Pan Bennet cytując naukowców aby potwierdzić swoje twierdzenia.„Carl Ruck, profesor klasycznej mitologii z Uniwersytetu Bostońskiego odnosząc się do oleju do namaszczania używanego w ceremonii powiedział że: „Łatwa dostępność i ugruntowana tradycja konopi na początku Judaizmu nieuchronnie włączyła ją w chrześcijańskie mikstury”.

Święte namaszczenie olejem, jak opisano w oryginalnej wersji przepisu w języku hebrajskim zawartego w Księdze Wyjścia, zawierał ponad sześć kilogramów keneh-bosem – substancji zidentyfikowanej przez poważanych entymologów, lingwistów antropologów, botaników i inny naukowców jako marihuana, która była wyekstrachowana do około sześciu kwart ( około 6 litrów ) oleju z oliwek z dodatkiem wielu pachnących ziół.

Pan Bennet sugeruje, że konopie mogły odegrać rolę w cudach leczniczych prowadzonych przez Jezusa i jego uczniów. Namaszczeni olejem przez Jezusa byli dosłownie zalewani w tej silnej miksturze. Mimo, że większość współczesnych ludzi decyduje się palić lub jeść konopie, jego aktywne składniki przekazywane na bazie oleju mogą być również wchłaniane przez skórę.

„W starożytnym świecie, choroby takie jak epilepsja przypisywano opętaniu. Wyleczenie kogoś takiego z choroby, nawet przy pomocy niektórych ziół uznawano za egzorcyzmy lub cudowne uzdrowienia.”
„Gdyby marihuana była jednym z głównych składników starożytnego namaszczania olejem to odbieranie tego oleju i prześladowanie tych, którzy używają konopi można uznać za antychrystów.” – Podsumowuje Bennet.

Patrząc z perspektywy obecnych odkryć i niepodważalnych badań które potwierdzają lecznicze właściwości konopi w chorobach takich jak jaskra czy epilepsja wydaje się być wysoce prawdopodobne, że to właśnie dzięki olejowi z konopi Jezus dokonywał cudów uzdrowienia.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…