Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Sativex - drogi lek, który możesz zrobić sobie samemu

Sativex - drogi lek, który możesz zrobić sobie samemu

Sativex to jedyny dostępny w polskich aptekach lek na bazie konopi indyjskich. Stosowany jest w przypadkach stwardnienia rozsianego, kiedy pacjent nie reaguje na inne lekarstwa, a także w przypadkach terminalnych stadiów nowotworów, kiedy chory cierpi z powodu olbrzymiego bólu.
W rzeczywistości Sativex to nic innego jak nalewka z wyselekcjonowanych pod kątem odpowiedniej ilości THC i CBD, odmian marihuany. Lek zawiera dokładnie 2,7 mg THC i 2,5 mg CBD. Oprócz tego Sativex zawiera przeszło 100 innych kannabinoidów obecnych w roślinie.Najciekawsze jednak jest to, że za ten dostępny jedynie na receptę lek, ciężko chory pacjent musi zapłacić nawet 2500 zł (nie, Sativex nie jest refundowany). Czy to odpowiednia cena za 10 mililitrową buteleczkę ? Oczywiście, że nie. Dopóki medyczna marihuana nie będzie w Polsce legalna chory będzie musiał zejść na ścieżkę kryminału i samemu wyprodukować sobie lekarstwo.
Wykonanie nalewki z marihuany jest dziecinnie proste, pod warunkiem, że przestrzegamy odpowiednich zasad bezpieczeństwa (jakby nie patrzeć – jedną z najważniejszych czynności jest wygotowanie rośliny w alkoholu). Instrukcję produkcji nalewki znajdziecie tutaj:

https://www.marijuanagrowershq.com/how-to-make-cannabis-tinctures/

Warto też zadbać o dobór odpowiednich odmian marihuany. Tu już wszystko zależy od naszych potrzeb. O różnicach i właściwościach najbardziej pożądanych kannabinoidów możemy przeczytać tutaj:

https://www.cannabis.info/pl/encyklopedia/7327-mniej-znany-kannabinoid/

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…