Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Aktor Joaquin Phoenix i jego wegański styl życia

Aktor Joaquin Phoenix i jego wegański styl życia

Joaquin Phoenix, wielokrotnie nagradzany aktor, znany z ról w Oskarowych produkcjach: Spacer po linie i Gladiator, czy też z filmu Ona, przeszedł na weganizm w wieku 3 lat, po tym, jak zobaczył umierającą w męczarniach rybę. "Miałem 3 lata. Do dziś jest to bardzo żywe wspomnienie. Wraz z całą rodziną wybraliśmy się łowić ryby. Te żywe istoty umierały w męczarniach. Dotarło to zarówno do mnie, jak do moich braci i sióstr." Cała piątka wykrzyczała rodzicom, że już nigdy nie zjedzą mięsa.Obecnie Joaqin Phoenix działa aktywnie w różnych organizacjach mających za cel obronę zwierząt.

Phoenix tak mówi o stereotypach na temat weganizmu i o tym, jak ważne jest ich przełamywanie: "Kilka reklam społecznych, w których występowałem, miało właśnie taki cel – zwiększanie świadomości poprzez zbliżanie ludziom idei weganizmu. Kiedy byłem dzieckiem, ludzie myśleli, że weganie to jakiś kult, z dziwnymi rytuałami, zasadami i nawet sposobem ubioru. Należy pokazać społeczeństwu, iż istnieje alternatywa, że kupowanie danych produktów ma taki a nie inny skutek. To super, gdy ktoś informuje mnie o rzeczach, o których nie miałem pojęcia".

Joaquin niedawno wyprodukował filmik pokazujący ból i cierpienie ryb. Sfilmowano go szamocącego się pod wodą, aby uświadomić ludziom, że ryba na lądzie umiera w taki sam sposób, jak topiący się człowiek. To powolna i bolesna śmierć. Niestety film ten został uznany za zbyt kontrowersyjny, aby wyświetlić go na ceremonii rozdania Oskarów.

Źródło: http://weganizm.com

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…