Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Postanowienia Noworoczne

Postanowienia Noworoczne

Nowy Rok po staremu


Wiara w to, że Nowy Rok stanowi przełomowy moment skłania nas często do refleksji i składania deklaracji. Lubimy postanowienia noworoczne, bo dają one nadzieję na zmianę, na to, że następny rok będzie inny, lepszy. Nie przeszkadza nam w tym bynajmniej fakt, że bardzo często nasze postanowienia pozostają niezrealizowane. Nowy Rok to magiczny sposób na odcięcie się od tego, co było. Nadchodzący czas zarysowuje przed nami także długą perspektywę działań – kolejne 12 miesięcy.


Pomimo tych szlachetnych deklaracji, każdy z nas zna jednak smak porażki, jeśli chodzi o noworoczne postanowienia. Często bowiem okazujemy się zbyt ambitni, bądź chcemy zmienić za dużo rzeczy na raz. – Warto przed sobą stawiać małe, krótkoterminowe cele, które realizowane małymi krokami składają się na całość, która może być znaczącą zmianą – doradza Alicja Misiewicz-Baranowska, psycholog kliniczny oraz właścicielka Ośrodka Szkolenia i Doradztwa Personalnego Master. – Składanie postanowień noworocznych ma sens, jeśli pomaga nam i pozwala do czegoś dążyć – dodaje. Jeżeli jednak jest to jedynie źródło frustracji, warto pomyśleć o tym, żeby rozstać się z taką formą wprowadzania zmian w życiu.

Myślenie życzeniowe

Jak pokazują badania OBOP, 42 proc. Polaków próbuje co roku zmienić swoje życie za pomocą noworocznych deklaracji. Tego rodzaju życzenia koncentrują się zazwyczaj na zdrowiu (27 proc.) oraz na kwestiach związanych z domem. Co piąty respondent w swoich planach uwzględnił pracę oraz zamierzenia zawodowe, a nieco mniej osób – rodzinę oraz wypoczynek (po 12 proc.). W nowym roku chcemy też być lepsi dla naszych bliskich. Instytut for Business Technology, donosi, że, jeśli chodzi o postanowienia związane z pracą, to najwięcej pracowników chce szybciej odpisywać na maile, wyłączać komórkę w czasie spotkań, używać terminarza do zapisywania spotkań, czy zadbać o lepszą organizację miejsca pracy.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…