Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

10 powodów by nie wyrzucać zużytych torebek po herbacie.

10 powodów by nie wyrzucać zużytych torebek po herbacie.

"Ciesze się, że nie urodziłem się przed odkryciem herbaty." William Gladstone  

Oto dziesięć sposobów by użyć torebki herbaty raz jeszcze.


1. Opuchnięte i zmęczone oczy- po godzinach spędzonych przed komputerem, przy książce i wszystkim co może męczyć nasze oczy, dobrze jest przyłożyć sobie dwie torebeczki herbaty. Pomagają one zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk zmęczonych oczu. Umieść torebki w zimnej wodzie i przyłóż je sobie na noc przed snem. Nic więcej nie potrzeba, a efekt niesamowity.

2. Potliwość stóp i moczenie stóp w herbacie, zwłaszcza mocnej. Działa bakteriobójczo, ściąga pory redukując pocenie się. Przygotowanie naparu do moczenia jest bardzo proste bo wystarczy 2 torebki herbaty gotować w 500 ml wody. Następnie po wyjęciu torebek dolewamy wodę do objętości 2 litrów roztworu i wlewamy go do miski. Moczymy stopy 30 minut i zabieg powtarzamy codziennie.


3. Minimalizacja siniaków. Herbata zawiera taninę – naturalny środek ściągający, który obkurcza tkanki i naczynia. Ciepły okład przyspieszy zmianę barwy siniaka, a także zmniejszy obrzęk i ból.


4. Na oparzenia słoneczne- Zaparz czajniczek zielonej herbaty i pozostaw do ostygnięcia. Zamocz ściereczkę lub gazę w naparze i użyj jej jako kompresu. Zielona herbata zawiera składniki, które chronią skórę przed skutkami szkodliwego działania promieniowania ultrafioletowego i zmniejszają stan zapalny.


5. Na podrażnienie po goleniu- torebki zielonej herbaty są źródło odmładzających antyoksydantów, tonizują skórę i działa ściągająco. Zatrzymuje krwawienie i zmniejsza uszkodzenia skóry.

6. Zielona i biała herbata - kosmetyki doskonałe na trądzik! Wy­star­czy zalać wrząt­kiem 1 łyżkę bia­łej oraz 1 łyżkę zie­lo­nej her­ba­ty. Gdy wy­sty­gnie, od­ci­śnij list­ki oraz dodaj ły­żecz­kę mąki ziem­nia­cza­nej. Tak przy­go­to­wa­ną ma­secz­kę po­trzy­maj na twa­rzy 15 minut, na­stęp­nie zmyj. Można też zwyczajnie przetrzeć twarz torebką po zielonej herbacie. Najlepszym wyborem na leczenie niedoskonałości skórnych będzie jednak herbata Roiboss.


7. Higiena jamy ustnej. Naukowcy z Illinois College of Dentistry zalecają picie tego napoju zawierającego fluorki jako profilaktykę przeciw próchnicy. Korzystny dla zdrowia jest również inny składnik herbaty – polifenol, który jest wtórnym składnikiem roślinnym. Badania wykazały, że herbata hamuje rozwój bakterii w błonie śluzowej jamy ustnej oraz produkcję kwasów. Efekt ten jak na razie obserwuje się głównie jako wynik działania herbaty zielonej. Jeśli chcemy wzmocnić przeciwpróchnicowe działanie herbaty, powinniśmy płukać nią usta. W ten sposób zdrowotne właściwości tego napoju zostaną lepiej wykorzystane, niż jeśli byśmy go tylko pili.


8. Herbata na świeży oddech. Zielona herbata nie ma sobie równych w walce z wieloma dolegliwościami. Do te

j listy można również dopisać walkę z nieprzyjemnym oddechem, gdyż polifenole znajdujące się w zielonej herbacie niszczą związki chemiczne, które powodują nieprzyjemny oddech. Także po alkoholu!

9. Torebki herbaty możemy trzymać w lodówce lub koszu na śmieci, gdyż neutralizują przykre zapachy. Możesz skropić torebki herbaty olejkiem np. lawendy i położyć je w samochodzie. Przetarcie rąk mokrymi torebkami herbaty może zneutralizować zapach ryby lub czosnku.


10. Herbata do mycia naczyń. Jeżeli jesteś uczulony na detergenty, możesz śmiało użyć do mycia herbaty zamiast nich. Bez względu na to jak dziwnie to brzmi, herbata ma właściwości czyszczące. Zaparz kilka torebek w litrze wody. Kiedy napar już wystygnie, zamaczaj w nim gąbkę lub ściereczkę (jeśli chcesz umyć podłogę - mopa). Pamiętaj, aby po umyciu drewna herbatą, wytrzeć je jeszcze do sucha.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…