Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Domowy sposób na czyszczenie łazienki.

Domowy sposób na czyszczenie łazienki.

Takie mleczko to fenomenalna sprawa, nadaje się do czyszczenia wanien (nawet tych akrylowych), płytek, zlewozmywaków czy umywalek, przyda się wszędzie tam gdzie chcesz zachować czystość i uzyskać piękny zapach bez substancji które niszczą Twoje zdrowie jak i Twoich najbliższych.


Dlaczego? Ponieważ większość środków czystości posiada składniki których w znacznej mierze nie potrafię wymówić, dodatkowo wśród nich zawsze znajdzie się taki co ma więcej niż 10 liter! To daje mi do zastanowienia, czy faktycznie potrzebna jest aż taka ilość chemii? W takich produktach pełno wybielaczy, środków powierzchniowo czynnych, tona syntetycznych perfum a to wszystko w najlepszym wypadku wywoła wysypkę, ale ponieważ te łatwo przenikną przez barierę skóry i odkładają się w naszym ciele i nikt tak naprawdę nie wie czy przez ekstra połysk w wannie nie naraża siebie na raka. Co więcej, żeby całkowicie zmyć taki ciekawy produkt z powierzchni chociażby wanny, musiałabym ją polać wrzątkiem i to kilkakrotnie. Jeśli tego nie zrobię to po prostu jak naleję wody do wanny to moje dzieci oprócz wody mają w wannie sporą część toksycznej części tablicy mendelejewa. Wiem, że te produkty pięknie pachną, zostawiają wszystko świecące, ale ten sam efekt da ci najprostsze w świecie mleczko do czyszczenia domowej roboty.

Przepis:
100g sody oczyszczonej (2 części )
50ml płynnego szarego mydła (mydło zetrzyj na tarce i rozpuść we wrzątku, tutaj 1 część lub więcej jeśli wolisz bardziej płynną konsystencję)
10 kropel ulubionego olejku eterycznego np cytrynowego

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą i już. Przechowujemy w zamkniętym pojemniku z dala od słońca do roku czasu.

Instruktaż:

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…