Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Potęga podświadomości

Potęga podświadomości

Twoja podświadomość jest znacznie bardziej wydajna niż świadomy umysł. Gdy nauczysz się jak szkolić i korzystać z podświadomości będziesz mógł kontrolować swoje zachowanie, przełamywać złe nawyki, pozbywać się niechcianych emocji i naprawić dotychczasowy system wierzeń, błędnych i przeszkadzających w radosnym życiu. Aby korzystać z mocy swojej podświadomości, trzeba najpierw zrozumieć, jak podświadomość działa.


Podświadomość nie rozróżnia wizualizacji od realnych sytuacji


To jest bardzo istotny aspekt. Moja koleżanka przez tydzień była w lekkiej depresji po obejrzeniu japońskiego horroru. Oglądając horror, nasze tętno przyspiesza i boimy się chociaż dobrze wiemy, że nie mamy do czynienia z realnym zagrożeniem.

Załóżmy, że masz gdzieś wystąpić publicznie. O ile wizualizowałaś sobie to wystąpienie kilka razy, że mówisz składnie, wyraźnie czyli jako sukces Twojego profesjonalizmu, zanim jeszcze wystąpisz ze swoim ekspoze, to później jest duże prawdopodobieństwo, że zrobisz to dobrze, podczas realnego wystąpienia przed publicznością.


Twoja podświadomość odczuwa, że czas płynie szybciej


Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego zawsze wydaje się, że czas płynie szybciej, gdy robimy coś ciekawego, czyli emocjonującego? To dlatego, że nie patrzymy co kilka minut na zegarek, co zwykle czynimy, gdy się nudzimy.

Ponieważ podświadomość odbiera czas jakby płynął szybciej, więc gdy jesteś radośnie aktywny, masz wrażenie, że czas przeleciał ci bardzo szybko.

To samo dzieje się, gdy zasypiasz. Gdy idziesz spać Twój świadomy umysł przechodzi w stan uśpienia, ale Twoja podświadomość nie śpi. Dlatego czas mija tak szybko, gdy jesteś nieprzytomny.

Jeżeli podświadomość w coś wierzy, będzie o wiele trudniej zmienić to przekonanie

Jeśli masz od dawna jakieś przekonanie, będzie go znacznie trudniej szybko zmienić.
Każda myśl powoduje fizyczną reakcję. Jeśli pomyślałeś, że nie uda Ci się prezentacja, to zaraz zmieni Ci się tętno i częstotliwość oddychania.

Takie zmiany są powodowane tylko przez dwie rzeczy, wiarę lub myśl.
To czego oczekujesz często jest realizowane

Jeżeli jesteś pewien, że oblejesz egzamin, to rzeczywiście go oblejesz. Są wyjątki od tej reguły, gdy chcesz wierzyć, że oblejesz egzamin, bo wtedy go zdajesz.

Bo taka rzecz kiedyś miała miejsce w przeszłości.

Jeśli więc coś wymyślisz, to podświadomość dołoży wszelkich starań, żeby to się spełniło. Bowiem Twoje myśli i oczekiwania służą jako odgórny plan dla podświadomości.
Znalezienie dowodów na swoje przekonania wzmacnia je

Jeśli uważasz, że jesteś brzydka i ktoś zrobił uwagę potwierdzającą Twoje podejrzenia, prawdopodobnie jeszcze bardziej będziesz wierzyć, że jesteś paszkwilem.
Podświadomość zawsze pokonuje świadomość w konflikcie


Jeżeli cierpisz na nyktofobię, czyli lęk przed ciemnością i będziesz zmuszony udać się do ciemnego pokoju, to pomimo tego, że świadomie będziesz sobie tłumaczył, że to nic takiego i tak Twoja podświadomość wykończy Cię strachem.

Dzieje się tak dlatego, że podświadomość jest bardziej wydajna niż świadomy umysł. Gdy jest jakiś konflikt, to wygrywa podświadomość.
Raz przyjęty pomysł, czy opinia podświadomości pozostanie na swoim miejscu, dopóki nie zostanie zastąpiona innym. Na przykład, aż do XV wieku ludzie wierzyli, że ziemia jest płaska. Kiedy udowodniono, że ziemia jest kulą, ludzie od tego czasu wierzą w tę nową prawdę, zastępując starą nowym.


Im większy świadomy wysiłek, tym mniejsza odpowiedź podświadomości

Można to najlepiej wytłumaczyć na przykładzie kogoś, kto cierpi na bezsenność. Świadomie próbuje spać, tylko taka osoba, która jeszcze nie śpi. To jest ten paradoks. Należy w takim wypadku przestać świadomie myśleć o zasypianiu, w zamian trzeba koniecznie zacząć myśleć o czymkolwiek innym. Tylko wtedy będzie można zasnąć. 

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…