Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Tajemnica szyszynki

Tajemnica szyszynki

Ważący 100 mg gruczoł o wielkości nie większej niż 8 mm ulokowany jest w mózgu i odpowiada za produkcję melatoniny, czyli tzw. hormonu snu. Czy jednak szyszynka jest nam pomocna tylko podczas spania? Okazuje się, że ten niewielki gruczoł ma znaczenie znacznie głębsze niż nam się wydaje.


Szyszynka to pozostałość po oku ciemieniowym, które u niektórych zwierząt było w pełni wykształconym, połączonym z ośrodkiem wzrokowym organem (dziś można go spotkać u niektórych gadów i płazów). Nie wiadomo jaką funkcję ma „trzecie oko”. Naukowe hipotezy sugerują, że narząd ten służył do przyjmowania ultrafioletowych promieni.
Tymczasem mistycy uważają, że aktywacja szyszynki pomaga człowiekowi rozwinąć telepatyczne zdolności, a nawet odbywać astralne podróże, a już starożytni Grecy dopatrywali się w tym gruczole mostu łączącego człowieka z Najwyższą Prawdą.

Rick Strassman, autor pracy „DMT – Molekuła duszy” twierdzi, że szyszynka wytwarza DMT (Dimetylotryptamina). Substancja ta produkowana jest w momencie głębokiej medytacji, mistycznych objawień osiąganych przez ascetów oraz... w chwili naszej śmierci. W takim stanie towarzyszące człowiekowi wizje pozwalają mu obcować z wiedzą niedostępną w normalnym stanie świadomości. Nic dziwnego, że szyszynka zwana jest przez wielu „bramą” łączącą świat fizyczny ze światem duchowym.

Najlepszym tu przykładem jest rytualne spożywanie bogatego w DMT napoju Ayahuasca, przygotowywanego przez południowoamerykańskich curanderos. Podczas tego halucynogennego transu szamani od tysięcy lat łączą się z duchami natury i zyskują wiedzę na interesujące ich tematy.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…