Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Kolorado rok po legalizacji marihuany

Kolorado rok po legalizacji marihuany


Legalizację uboju rytualnego tłumaczy się korzyściami ekonomicznymi, jakie kraj osiągnie eksportując ten cenny towar za granicę. Tymczasem temat dotyczący profitów, jakie państwo mogłoby czerpać z otwarcia rynku na produkty z marihuany pomijany jest szerokim łukiem. No, bo w końcu lepiej, aby ludzie nie zdawali sobie sprawy z tego, że legalizacja to nie tylko oddech wolności dla milionów amatorów zielonego dymku, ale i otwarcie się nowej, potężnej gałęzi rynku. Rzućmy okiem na Stany Zjednoczone.




Od dnia, w którym stan Kolorado zrezygnował z konopnej prohibicji minął właśnie rok. Mimo tak krótkiego okresu, w chwili, gdy czytacie te słowa przemysł związany z marihuaną jest najszybciej rozwijającą się gałęzią rynku, a jego wartość ocenia się na 27 miliarda dolarów!


Jeśli trend związany z legalizowaniem zawierających THC konopi rozprzestrzeni się na wszystkie z 50 amerykańskich stanów, jest bardziej niż pewne, że już wkrótce marihuana prześcignie branżę skupiającą się na produkcji i przetwórstwie organicznej żywności! - sugeruje Huffington Post.


Równocześnie państwo przestało tracić fortuny na utrzymywanie osób, które trafiały do więzień. Jeszcze w 2010 roku za kratkami zakładów karnych siedziało 30 tysięcy osób związanych z branżą narkotykową. Obecnie jest ich przeszło dwunastokrotnie mniej! Korzystając z okazji, przypominamy, że koszt utrzymania jednego więźnia w Polsce to ok. 80 zł...


Dodatkowym efektem legalizacji marihuany w Kolorado stało się też zmniejszenie o 41% aresztowań związanych ze wszystkimi narkotykami. To prawdopodobnie zasługa pozwolenia ludziom nie tylko posiadania, ale i samodzielnego hodowania oraz przetwarzania marihuany.


Brawa dla władz Kolorado należą się też za rekordowe zyski uzyskane z nałożonego na konopne produkty, podatki. Do października ubiegłego roku stan zarobił w ten sposób grubo ponad... 40 milionów dolarów! W związku z tym obywatele mogą liczyć na zwrot symbolicznej kwoty.


Policjanci informują tymczasem o rekordowo niskiej ilości incydentów związanych z nielegalnym handlem oraz przestępstw związanych z przemytem narkotyków. Równocześnie drastycznie spadła stopa bezrobocia. Według raportów z 2014 roku tak dużego zatrudnienia nie było w Kolorado od ostatnich sześciu lat! Trudno się dziwić. Otwarcie się nowej branży rynku zachęciło inwestorów do szybkiego odnalezienia się w przemyśle związanym z marihuaną. Licencję uprawniającą do pracy w tej branży dostało aż 16 tysięcy osób!


Jednocześnie warto podkreślić to, że duża część pieniędzy z odprowadzanych podatków pompowana jest w bardzo potrzebną w obecnej sytuacji, rozsądną edukację młodych ludzi. Aż 8 milionów dolarów zagospodarowano na wdrożenie ściśle związanych z narkotykami, programów dla młodzieży.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…