Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Zrób to dla własnego zdrowia

Zrób to dla własnego zdrowia

Dostaliśmy dobre wieści ze Stanów, gdzie grupa doradców rządowych przedstawiła wytyczne dotyczące odżywiania. Jednym z wymienionych zaleceń jest ograniczenie ilości spożywanego mięsa.


Dokument z wytycznymi * zaleca ograniczenie szczególnie czerwonego mięsa oraz mięsa przetworzonego i przestawienie się na większą ilość pokarmów roślinnych: warzyw, owoców, zbóż pełnoziarnistych, strączków, orzechów i nasion. Dieta bogata w takie pokarmy przy jednoczesnym ograniczeniu produktów odzwierzęcych jest lepsza dla zdrowia i środowiska niż sposób, w jaki obecnie odżywia się większość ludzi w Stanach. To samo można powiedzieć o krajach europejskich.

W skrócie można to więc ująć w prostych słowach: jedz mniej mięsa, a wyjdzie to na dobre Tobie i całej planecie.

Compassion in World Farming od dawna zachęca do ograniczenia ilości jedzonego mięsa i bardzo cieszymy się, że tego typu zalecenia zostały stworzone przez zespół poważanych naukowców. Jeszcze bardziej będziemy się cieszyć, jeśli rząd Stanów przyjmie te rekomendacje.

Półki sklepów w tzw. krajach rozwiniętych uginają się od taniego mięsa. Jednak to tylko część prawdziwego kosztu. Warto więc pamiętać o tym, że za takim mięsem kryje się cierpienie zwierząt w chowie przemysłowym, że wiążą się z tym szkody dla środowiska oraz że ma to wpływ na nasze zdrowie.

Dlatego zachęcamy – ogranicz ilość jedzonego mięsa i jeśli chcesz je jeść, wybieraj to lepszej jakości. Szukaj produktów pochodzących z wolnego wybiegu albo gospodarstw ekologicznych, a dzięki temu i Ty możesz stać się częścią rozwiązania.

* dostępny tutaj:

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…