Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Kief - wszystko na temat

Kief - wszystko na temat

Zastanawialiście się kiedyś czym są te maleńkie, lepkie kryształki pokrywające kwiaty konopi? Odpowiedź jest prosta: to właśnie kief.

Skąd się bierze kief?

Najkrócej, kief to gruczoły żywiczne wypełnione terpenami i kannabinoidami. Sama roślina również zawiera kannabinoidy, ale to właśnie gruczoły żywiczne są ich największym skupiskiem.


Kief stanowi część tworu, który nazywamy włoskiem (ang. trichome). Włoski to wykształcone w procesie ewolucji formy spotykane u wielu gatunków roślin. Mięsożernym roślinom służą do zastawiania pułapek na ofiary a innym, jak konopiom, służą jako środek odstraszający roślinożerne zwierzęta. Włoski pokrywające rośliny konopi odstraszają agresorów wytwarzając silnie psychoaktywne substancje mające zdezorientować zwierzę i uniemożliwić mu pożarcie drzewka. Silny, charakterystyczny zapach żywicy przyciąga owady i drapieżniki, co dodatkowo odstrasza roślinożerców.

Jak otrzymać kief?

Kief jest strzałem w dziesiątkę, jeśli lubisz koncentraty, ale nie chcesz wydawać majątku na odpowiedni sprzęt. Wysokie stężenie terpenów i kannabinoidów sprawia, że oddzielenie kryształków kiefu od rośliny jest świetnym sposobem na zmniejszenie ilości palonej substancji, jaką w siebie ładujemy.

Jak oddzielamy kief? To proste. Najlepiej użyć trzykomorowego grindera, pozwalając kryształkom przelecieć przez sitko do osobnego pojemniczka. Dwukomorowy też się nadaje, choć często odpadający od wysuszonych liści kief po prostu przykleja się do jego wnętrza.

Jeśli kupujesz gotowy kief zwróć uwagę na jego kolor – im jaśniejszy, tym lepszy. Jeśli jest zielonkawy oznacza to, że wciąż zawiera fragmenty zielone rośliny. Czysty kief ma zazwyczaj białawy kolor.

Co łączy kief i haszysz?

Oddzielenie kiefu to jeden z pierwszych kroków w otrzymywaniu haszyszu. Upraszczając, hasz to po prostu podgrzany kief ugnieciony do postaci miękkiej, zielonej grudki. Wysoka temperatura, jakiej poddajemy kief, powoduje rozerwanie gruczołów żywicznych, przez co zmienia się jego smak i działanie. Dodatkowo, kief ciemnieje.

Kief może nie jest najciekawszym dostępnym produktem z konopi, ale od lat cieszy się niezmienną popularnością. Masz ochotę spróbować odmian bogatych we włoski? Spróbuj tych trzech: White Widow, Hash Plant, Chemdawg.

Uwaga! Serwis Cannabis News przygotował dla Was konkurs!
Wymyśl hasło, które zostanie umieszczone na wlepce i wygraj kozak Ganja pakiet, oraz zestaw wlepek z Twoim hasłem!

Żeby wygrać:

1. Polub i udostępnij ten obrazek (publicznie)

2. Polub Fanpage Cannabis News (konkurs tylko dla naszych fanów)

3. Pod tym obrazkiem dodaj swój pomysł na tekst, który widziałbyś/widziałabyś na wlepce.


Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…