Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Koszerna marihuana już wkrótce podbije Nowy Jork!

Koszerna marihuana już wkrótce podbije Nowy Jork!

Nowojorska mniejszość żydowska pragnie partycypować w otwieraniu punktów z medyczną marihuaną. Warunek jest tylko jeden – sprzedawane przez nich produkty będą musiały być... koszerne!


Unia Ortodoksyjna to założona przez konserwatywnych Żydów organizacja, która zajmuje się przyznawaniem certyfikatów zaświadczających, że dany produkt gastronomiczny jest koszerny, czyli przygotowany zgodnie z wytycznymi zapisanymi w Torze. Nadzór nad przestrzeganiem koszerności w produkcji jedzenia jest zadaniem rabinów, którzy powołując się na Pięcioksiąg Mojżeszowy oraz ustne, tradycyjne przekazy.

Teraz, gdy amerykański rynek wzbogacił się o nowy produkt, o ogromnym potencjale, Unia Ortodoksyjna zdecydowała się na dopuszczenie do sprzedaży gastronomicznych produktów z marihuany, które opatrzone będą certyfikatem koszerności. W ten sposób konopne przysmaki trafią na stoły konserwatywnych wyznawców judaizmu z Nowego Jorku, czyli do 13% jedynie procent całej nowojorskiej mniejszości żydowskiej.

Wprawdzie korzystanie z rekreacyjnych dobrodziejstw marihuany jest w dalszym ciągu potępiane przez wielu rabinów, ale z dnia na dzień rośnie tolerancja dla medycznych właściwości konopi, dlatego też coraz więcej duchownych wyraża zgodę na korzystanie z dobrodziejstw leczniczych kannabinoidów.

„W pełni akceptowalne jest korzystanie z roślin, która rośnie w ogrodzie naszego Pana” - powiedział Rabbi J. David – ekspert etyki lekarskiej z nowojorskiego Uniwersytetu Jesziwy.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…