Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Pierwszy system radiowy w świecie zasilany mchem

Pierwszy system radiowy w świecie zasilany mchem

Od pewnego czasu, naukowcy z University of Cambridge są zaangażowani w rozwój nowego typu organicznych ogniw słonecznych dla paneli słonecznych. Projekt "Moss Power" ma na celu zintegrowanie białka odpowiedzialnego za fotosyntezę roślin z technologią paneli słonecznych do wytwarzania energii elektrycznej, zamiast biomasy.
Wynik - unikalny w skali światowej. Radio zasilane mchem tworzy słoneczną baterię roślinną, wykorzystującą wspomniane procesy biologiczne. Fotowoltaika organiczna z liści, do produkcji własnej energii...


W 2011 roku pierwszy model koncepcyjny został zaprojektowany, aby pokazać potencjał BPV (bio-fotowoltaika), mech na stole, generuje energię i zasila lampy umieszczone nad nim.
Późniejsze badania doprowadziły do projektowania MOSS FM, pierwszego systemu radiowego zasilanego przez rośliny.
Projekt jest istotny, ponieważ to jest pierwszy raz, kiedy pojawiająca się technologia jest używana do zasilania obiektu, który wymaga więcej energii niż wyświetlacz LCD.


System radiowy, który korzysta z fotosyntezy

Projekt składa się z dziesięciu naczyń z mchem, starannie ułożonych, wytwarzających słoneczne biologiczne elektrony generowane podczas fotosyntezy wychwytywane i przekształcane w energię elektryczną, nawet wtedy, gdy nie ma światła.
Ogniwa słoneczne stosowane w biologicznych MOSS FM są utworzone z kompozytu materiałów, który absorbuje wodę, materiału przewodzącego i biologicznych związków, w których mech rośnie.

https://vader.joemonster.org/upload/rzw/13590267a4055242.jpg

Naczynia, które zasilają radia są podłączone do anody (biegun dodatni), które gromadzą się elektrony generowane przez fotosyntezę i katod (terminale), gdzie negatywne wykorzystywane są elektrony.
Teoretycznie może to być wykorzystywane do fotosyntezy roślin każdego wychwytywania i wykorzystania energii elektrycznej, ale zespół prototyp radia wybierając mech, ponieważ jej proces fotosyntezy jest szczególnie efektywny w produkcji energii elektrycznej.

Zespół projektowy

Radiowy system został zaprojektowany i zbudowany przez Fabienne Felder, twórczego i oryginalnego projektanta ze Szwajcarii, we współpracy z biochemikiem Paolo Bombelli i Dennis Ross biologiem na Universitecie of Cambridge. Dr Bombelli pracował nad bateriami słonecznymi bio.
Badania te są obecnie przechowywane na Uniwersytecie w Cambridge, gdzie pracuje dr Bombelli, jako starszy naukowiec w grupie prof Chris'a Howe.


Oczekiwania na przyszłość


Jeśli 25% londyńczyków ładowałoby swoje telefony komórkowe, codziennie przez dwie godziny, z mchu, można zaoszczędzić ilość energii elektrycznej do zasilania małego miasta, około 42,5 milionów kWh .
Wynik ten dodaje się do powrotu ekonomicznego i redukcji 39632 ton rocznie CO2. Innowacyjna technologia nie jest jeszcze ukończona.
Biologiczne panele słoneczne mogą być porównane do pierwszych prób tradycyjnych paneli słonecznych .

https://vader.joemonster.org/upload/rzw/1359031e8adf575Worlds_first_moss_po.jpg

Biologiczne panele słoneczne będą musiały przejść przez różne etapy rozwoju: wyznaczania biologicznych optymalnych materiałów przewodzących, odpowiednich roślin i systemów nawadniających i konserwacji w celu zapewnienia stałego przepływu energii elektrycznej. Badania będą nakierowane m.in. na znalezienie odpowiednich roślin. Mchy są wyjątkowo odporne na suszę, ale nie lubią bezpośredniego światła słonecznego.

Rośliny mogą być różnorodne. Na polach ryżowych można zapewnić dobre warunki dla paneli słonecznych biologicznych, ponieważ ilość wody stosowana do ich uprawy stwarza dobre warunki dla tego typu rozwiązań Zakłada się, że w ciągu pięciu lat technologia może mieć zastosowanie w formie komercyjnej.


Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…