Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Sposoby na podniesienie energii życiowej

Sposoby na podniesienie energii życiowej

Jeżeli miałabym wskazać jedną rzecz, z którą mogłoby mi się współpracować lepiej, byłaby to energia. Ale nie ta stymulowana przez kolejną filiżankę kawy czy porcję czekolady. Mam na myśli energię przepływającą przez ciało i umysł, niezależnie i ciągle. Energia, która pozwala doświadczać w pełni tego, czego chcemy i która powoduje, że budzimy się z uczuciem świeżości każdego poranka, gotowi do podjęcia wyzwań codzienności.


Pijesz kawę, herbatę z kofeiną czy też napoje energetyczne? Jesz dużo cukru i czekolady? Masz w zanadrzu inne niezbyt zdrowe stymulanty Twojej energii? Proponuje Ci mały eksperyment. Dla większości ludzi, których spotykam, powyższe produkty są nieodłączną częścią życia i powodują, że dzięki nim są w stanie przetrwać kolejny dzień w pracy. A gdyby tak odstawić kawę, słodycze i inne na choćby tydzień? Dzisiaj podzielę się z Tobą kilkoma sposobami, aby utrzymać wysoki poziom energii w sposób jak najbardziej zdrowy i naturalny. Być może będzie to dla Ciebie duży impuls do tego, być żyć zdrowiej, nawet jeśli nie odłożysz na bok wszystkich używek. Jeśli Twój naturalny zapas energii zacznie wzrastać, potrzeba sięgania po uzależniające i niezbyt zdrowe używki prawdopodobnie obniży się.

Oto kilka wskazówek, jak podnieść poziom energii, naturalnie…

1. Pij dużo wody, najlepiej mineralnej. Jeśli Twój organizm nie jest dostatecznie nawodniony, nie spodziewaj się, że będziesz czuł się lekko i świeżo. Woda jest główną siła napędową organizmu, ale bardzo często o tym zapominamy. Dlatego nawet najmniejszy niedobór wody powoduje spory spadek energii wewnątrz komórek. Zaopatruj się wiec zawsze w butelkę wody i wybieraj taką, która ma dużą zawartość minerałów. Nawet jeśli nie czujesz palącego pragnienia, pij ją od rana do wieczora.

2. Pij sok z świeżych warzyw codziennie. Największą korzyścią z picia soków warzywnych jest dostarczenie naszemu organizmowi dużej ilości witamin (pamiętajmy, że warzywa gotowane i przetworzone zawsze mają ich mniej!)

3. Pij napoje ziołowe. Ja osobiście uwielbiam przygotowywać herbaty ziołowe i eliksiry wzmacniające z ziół właśnie. Moim faworytem w ładowaniu energii codziennej bez „fałszywej” stymulacji jest żeń- szeń. Podnosi on poziom energii, zarówno fizycznej jak i psychicznej, poprawia metabolizm i podnosi odporność organizmu.

4. Oddychaj głęboko na świeżym powietrzu. O sile oddechu pisałam już na blogu nie raz, ale warto o tym przypominać. Jeśli pracujesz w zamkniętym pomieszczeniu, pamiętaj o tym, by dotleniać swój organizm i umysł. Jeśli nie masz ku temu warunków w trakcie pracy (bo pracujesz przy bardzo ruchliwej i zanieczyszczonej ulicy), wybierz się na spacer do parku przed lub po pracy. W oddechu tkwi ogromny potencjał i ładunek energetyczny!

5. Ruszaj się. I pamiętaj przy tym, że najważniejsza jest regularność. Nie szkodzi, jeśli masz tylko jeden wieczór w tygodniu, by pójść na zajęcia z jogi. Ważne, abyś nie szukał wymówek i wpisał sobie w swój kalendarz zajęcia ruchowe jako rzecz stałą i nieprzekładalną.

6. Pozostań obecny. Jeśli skupiasz się na tym co wydarzyło się w przeszłości albo zamartwiasz się tym co ma nastąpić zamiast doświadczać chwili obecniej, bądź pewien, że poziom stresu będzie wzrastał. A jak wiesz stres potrafi skutecznie zubożyć nasze siły życiowe i witalność. Pamiętaj więc by nieustannie powracać myślami do tego co dzieje się teraz. Błądzące we wszystkich kierunkach myśli męczą Twój organizm, wybijają go z naturalnego rytmu. Skup się więc na rzeczach teraźniejszych.

/ omsica.pl /

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…