Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Czym są myśli?

Czym są myśli?

Czasami czujesz, że coś ma nad tobą władzę. Męczy cię, dręczy i nie opuszcza. To myśli, ich potok, który zmienia się i nie przynosi ulgi. Czym są myśli? Przekonaj się, wykonując ćwiczenie.


Pavel Somov, psycholog, autor książek: „Eating the Moment”, „Present Perfect” „The Lotus Effect”, „Reinventing the Meal”, poleca ćwiczenie, które pozwala uświadomić sobie, czym są myśli i jak na nas oddziałują. Kiedy zaatakują cię swoim destrukcyjnym mrokiem lub dezorganizującym chaosem, poświęć kilka minut na ćwiczenie.

1. Zapewnij sobie 15 minut spokoju.
2. Napełnij szklaną miskę wodą.
3. Poczekaj, aż tafla wody się uspokoi.
4. Zamieszaj wodę palcem.
5. Usiądź i przyglądaj się powierzchni wody, patrz jak powierzchnia się zmieniła, przyglądaj się jej ruchowi, aż znowu się uspokoi.

To, co obserwujesz , to proces samooczyszczania. Myśl działa w tobie tak, jak palec zmącił taflę wody. Co dalej? Znowu następuje uspokojenie, woda ponownie nieruchomieje. Twoja świadomość działa w taki sam sposób. Zmącona negatywną myślą traci harmonię. Ale ten stan mija. Szybciej, im mniej działasz. Tylko obserwujesz. Gdybyś ruszała miską albo jeszcze raz zamieszała wodę palcem (następną myślą), tafla wody nie uspokoiłaby się tak szybko. W końcu jednak wszystkie myśli i wywołane nimi emocje, uczucia, skojarzenia – miną, rozpuszczą się. Wiedząc o tym, nie trzeba już bać się myśli. Tak, jak nie boimy się kręgów wody, które powstają na powierzchni jeziora, gdy wrzucimy do niego kamyk.

Więcej:

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…