Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Gdybyś musiał wyleczyć się sam, to co byś zrobił?

Gdybyś musiał wyleczyć się sam, to co byś zrobił?

Gdybyś postanowił olać to wszystko… Ten cały świat chemicznych, opatentowanych odpowiedzi medycznych. Gdybyś postanowił spostponować tamtych, stresy hospitalizacji i tego, co Możnemu podadzą, i czy się nie pomylą? 

Gdybyś na to wszystko postanowił się wypiąć i samemu poznać metody, które natura przygotowała na pewne niekomfortowe sytuacje zdrowotne, nazwijmy je chorobami, to co byś zrobił? Miałbyś jaja, żeby samemu coś zaradzić? Żeby po prostu wiedzieć, i z nieskalaną niepokojem twarzą starego Indianina niespiesznie podać sobie naturalny lek? Byłoby lękliwą Burżuazję na to stać? Nie byłoby pełno w gatkach Możnego? Strachu by nie było?Żeby to nie Oni, tylko Możny sam?


Podam 5 najpotężniejszych leków na planecie zwanej Ziemia, które możesz sobie zapewnić bez żadnego problemu, recept, wysiadywania u drzwi zawsze spóźnionego alopaty. Ciekawe gdzie oni przebywają, gdy się tak spóźniają?

Leków tych nie można opatentować, szkoda więc wydawać miliardów dolars, ale one, te leki działały od niepamiętnych czasów. A nasza cywilizacja jest po prostu chora w głowę od pieniądza. Gdy osiądziesz z daleka od placówek medycznych i dochtore, to jeszcze nie znaczy, że się nie rozchorujesz, dlatego musisz pewne rzeczy wiedzieć.

Czosnek

Silny antybiotyk. Stoi na straży zakażeń i może w pewnych sytuacjach ratować życie. Ma kilkaset właściwości leczniczych i jest w stanie zadziałać, gdy wysiądą konwencjonalne dragi. Przykładem mocy czosnku jest zdolność pokonania pewnych szczepów gruźlicy MDR-TB, które nie idą na tradycyjne leki.

Autorzy opublikowanego w zeszłym roku badania stwierdzili, że „stosowanie czosnku przeciwko MDR-TB może mieć duże znaczenie w wymiarze ogólnego zdrowia publicznego.” Właściwości przeciwinfekcyjne czosnku nie kończą się na MDR-TB, ale okazało się, że czosnek hamuje też inne patogeny:

Amoeba Pełzak czerwonki (pasożyt)
Cholera
Clostridium
Wirus cytomegalii
Dermatophytoses (rodzaj miejscowego zakażenia grzybiczego)
Haemophilus influenzae
Helicobacter Pylori
Herpes Simplex Virus Type 1
Herpes Simplex Virus Type 2
Klebsiella
Oporny na metycylinę Staphylococcus A. (MRSA)
Wirus paragrypy
Peridontal Zakażenie
Zakażenia pneumokokowe
Pseudomonas aeruginosa
Streptococcus mutans
Zakażenia Streptococcus, Grupa A
Streptococcus Zakażenia,Grupa B
Pyrogenes Streptococcus
Drozd (zakażenie grzybicze w ustach)

Ta poważna lista świadczy o tym, że gdy już wypniesz się na cały ten świat, i zamieszkasz w swoim zaczarowanym ogrodzie, to zawsze musisz mieć na podorędziu czosnek.

Nie wyrzucaj nawet tego kwitnącego, bo posiada jeszcze większe moce, patrz – Wielkanocna przypowieść o kiełkującym czosnku

Miód

No tak, nie jest wegański, jakby ten fakt miał dla Możnego istotne znaczenie, ale to co może miód nie można porównać z żadnym innym dragiem Pszczoły produkują szeroką gamę substancji leczniczych poza miodem, jak propolis, jad pszczeli, mleczko pszczele, wosk pszczeli, pyłek pszczeli, ale Kubuś Puchatek lubi najbardziej to złote, gęste i słodkie. Czyli miodzio.

Co faktycznie może miód?

Gdy jesteś uparty jak donkej i na swoją placówkę zabrałeś draga aspirynę, to jej toksyczność na przewód pokarmowy, właśnie załagodzi miód. Miód ochronnie wyścieli delikatną podszewkę żołądka zapobiegając uszkodzeniom/krwawieniu z powodu aspiryny. Miód działa anty bakteryjnie, anty wirusowo i anty grzybiczo, więc nie zdziw się, że pomimo iż jest słodki pomaga przy przeroście Candidy. A więc poco powinieneś trzymać w apartamencie w dziczy miód?

Zakażenia bakteryjne i inne wyżej wymienione
Oparzenia
Zapalenie spojówek
Płytka nazębna (ostatnie badania wykazały, że miód Manuka jest alternatywą, dla chemicznego płukania jamy ustnej, bowiem bardzo dobrze rozpuszcza płytkę nazębną)
Zapalenie skóry
Wrzód cukrzycowy
Opryszczka i związane z nią wrzody
MRSA (szczególnie Miód Manuka )

Istnieje oczywiście wiele innych zastosowań dla miodu niż te, co opisałam. Nie trzeba dodawać, że miodem możemy zastąpić rafinowane substancje słodzące, nie mówiąc o tych syntetycznych. 

Trzymaj w swojej hacjendzie miód. Przyda się, jakby co leczniczo, ale możesz też napić się wody z miodem i cytryną zaraz po gonieniu na plaży, czy w lesie. Uzupełnisz glikogen w mięśniach i rozbroisz wolne rodniki tlenowe.

Jabłka

Im więcej jabłek zjesz, tym bardziej oddalisz od siebie chorobę nowotworową, szczególnie mam tu na myśli raka jelita grubego, popularnego mordercę. Muszę Możnego rozczarować, że owszem jabłka muszą być organiczne. 

Że zielone jabłuszka Granny Smith mają naprawdę niesamowite właściwości odżywcze, w dodatku najlepiej odchudzają, ale nie można jeść tych plastikowych, bo się otrujesz.

Jakie więc możesz czerpać korzyści z organicznych jabłek?

Wolniej się będziesz starzeć
Łagodzenie alergii
Na łysienie plackowate
Biegunka
Insulino oporność
Rak wątroby
Choroby wywołane promieniowaniem
Zakażenie Staphylococcol

Światło słoneczne

Może się ktoś zdziwi, że światło słoneczne umieściłam wśród pokarmów i przypraw, ale słońce jest tak doskonałym źródłem energii użytkowej dla ciała, że śmiało można go nazwać jedzeniem spożywanym przez skórę.

Nie tylko, że jest najprostszym źródłem do pozyskania niezbędnej nam do życia w zdrowiu witaminy D, ale także dostarcza nam wraz z nią substancji podobnych do hormonów, które regulują ponad 2000 genów w organizmie człowieka.

Jednym z bardziej interesujących badań przeprowadzonych w kontekście ekspozycji na światło słoneczne, jest to, polegające na zebraniu danych z ponad 100 krajów, opublikowane w 2015 roku w czasopiśmie Anticancer Research , mówiące o silnych korelacjach odwrotnych dla 15 rodzajów złośliwych nowotworów.

W didaskalich
Gdy utkniesz w zimnym klimacie miej zawsze ze sobą Witaminę D3 i K2 (Mk7)

Oto kilka dodatkowych korzyści wynikających z ekspozycji na światło słoneczne:

Choroba Alzheimera
Depresja
Niedobór dopaminy
Zapalenie skóry
Grypa
Stwardnienie rozsiane
Łuszczyca

Kurkuma

Kurkuma to prawdopodobnie najważniejsze zioło świata, które będziesz musiał koniecznie trzymać w swojej daczy na pustkowiu.

Willa nad wodospadem? Kurkuma to „Kanchani”, czyli dosłownie złota Bogini, albo lepiej Bogini Złota.

Nie może jej zabraknąć ani w Możnego kuchni, ani apteczce. Ta przyprawa, co udokumentowano naukowo, modeluje ponad 150 różnych biologicznych i genetycznych / epigenetycznych ścieżek zdrowia, wskazując na swoją złożoność, oraz niezwykłą delikatność.

Żaden lek na świecie nigdy nie potrafiłby zdziałać czegoś takiego jak kurkuma.
Badanie opublikowane w tym roku, opisuje jak kurkuma zabija komórki rakowe, omijając zdrowe. Żadna hiper chemiodraga, czy radiodraga, pomimo zapewnień wielkiej farmacji, tego nie potrafi. Oto link do tego badania tu

Ponad 500 różnych problemów zdrowotnych jest w stanie kurkuma załagodzić, a często wyleczyć. Podaję listę najbardziej istotnych, a liczba w nawiasie oznacza ilość różnych badań/dowodów, które potwierdzają dobrodziejstwa płynące z kurkumy.

Stres oksydacyjny (160)
Zapalenia (51)
Uszkodzenie DNA (48)
Peroksydacja lipidów (34)
Rak odbytu (24)
Rak piersi (60)
Rak jelita grubego (52)
Chemicznie uszkodzenie wątroby (34)
Choroba Alzheimera (34)
Guzy (23)

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…