Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

5 wskazówek jak przyjemnie spędzać czas na grillu

5 wskazówek jak przyjemnie spędzać czas na grillu

Lato w pełni, sezon na imprezy w plenerze rozpoczęty, a Ty czujesz się niekomfortowo wybierając się na grilla ze znajomymi? Zupełnie niepotrzebnie! Jak się okazuje, taki wypad może być doskonałą okazją do zaprezentowania jak wspaniała, prosta i smaczna jest dieta wegańska.


Oto pięć wskazówek, dzięki którym grillowanie może stać się przyjemne, a przy okazji przysporzy nowych zwolenników diety roślinnej.

1. Przynieś swoje „mięso”

Większość osób jedzących mięso nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, jak smaczne i pożywne mogą być jego roślinne zamienniki. Grill jest więc doskonałą okazją, by wyprowadzić ich z błędu. Zaopatrz się zatem w swoje ulubione produkty i częstuj nimi innych! Aktywiści Otwartych Klatek na tą okazję gorąco polecają sojowe kiełbaski na grilla, zamarynowane kotlety sojowe, marynowane tofu lub burgery.

2. Przygotuj się do rozmowy

Przynosząc jedzenie, zachęcasz innych do rozmowy na temat swojej diety. Przygotuj więc sobie odpowiedzi na standardowy zestaw pytań z puli: A co Ty tak właściwie jesz? / Skąd bierzesz białko? / Ale czy czasem nie potrzebujemy nabiału, jajek i mięsa, by być zdrowym? / Ludzie są przecież mięsożercami, nieprawdaż? Dobrze jest także przygotować sobie odpowiedzi na bardziej abstrakcyjne pytania typu: A co by się stało, gdybyś się rozbił samolotem, utknął w dżungli i jedynym sposobem na przetrwanie było upolowanie dzikiej zwierzyny? Polecamy też zabrać ze sobą Bingo, mamy przeczucie, że grill jest dobrą okazją do wygranej!

3. Załóż odpowiednie ubranie

Jeżeli „wegańskie mięso” nie zachęci innych do rozmowy, na ratunek może przyjść koszulka z wymownym nadrukiem. Wprawdzie Otwarte Klatki nie mają jeszcze w ofercie koszulek z odpowiednimi na taką okazję nadrukami, ale zachęcamy do zaopatrzenia się w koszulki koalicji Antyfutro.pl, które wg nas też robią robotę.

4. Nie zapomnij o przystawkach

Na wypadek, gdyby jednak ani kiełbaski, ani koszulki nie były motorem napędowym do rozmowy o weganizmie, zachęcamy do przyniesienia ze sobą sałatki lub deseru. Jeżeli i to nie zadziała, przynajmniej Twoi znajomi będą wiedzieli, że istnieją proste i smaczne wegańskie potrawy, które i oni mogą sobie przygotować w domu. W końcu nie samym mięsem żyje człowiek!

5. Dawaj dobry przykład

A tak już zupełnie na poważnie, jest niezmiernie ważne, by swoją osobą dawać dobry przykład i kreować pozytywny wizerunek aktywisty prozwierzęcego wśród swoich znajomych. Trzeba mieć na uwadze to, żeby swoją postawą nie zniechęcać osób, które potencjalnie mogłyby przejść na wegetarianizm lub weganizm. Jak zatem uniknąć niepotrzebnych spięć i ogólnie pojętego złego PR:

- Nie próbuj na siłę rozmawiać o weganizmie. Jeżeli nadarzy się okazja, płynnie wkomponuj temat praw zwierząt w trwającą dyskusję. Ludzie są zazwyczaj ciekawi tego tematu, więc zapewne sami zaczną zadawać pytania.

- Nie narzucaj innym swojego zdania. Lepiej porozmawiać z kimś na spokojnie, przedyskutować każdy argument, a pod koniec stwierdzić, że każdy ma prawo do swojego zdania, ale według Ciebie najważniejsze jest dobro zwierząt.

- Schowaj tekst „mięso to morderstwo” głęboko do kieszeni. Wywoła on jedynie wielką kłótnię, a przecież nie chcesz, by znajomi wytykali Cię palcami jako „tego wegańskiego świra, który zrujnował naszego grilla”.

- Nie rób wielkiej afery z tego, że na imprezie jest tylko jeden, wspólny grill. Zawsze możesz poprosić, żeby Twoje rzeczy najpierw położyć na ruszt, ale nawet jeżeli zjesz coś co „leżało obok mięsa”, to świat się nie zawali. Pamiętaj, że nie chodzi tu o restrykcyjne trzymanie się diety, tylko o pokazywanie, że weganizm jest łatwy i przyjemny. Dzięki temu ratujesz zwierzęta!

- Bądź sobą. Pamiętaj, że jesteś w gronie swoich znajomych, których doskonale znasz. Więc nie ma się czym stresować.

Nawet z pozoru błaha rozmowa może otworzyć czyjeś oczy na cierpienie zwierząt oraz zachęcić do przejścia na dietę roślinną. Grill może być więc świetną okazją do promowania weganizmu. A przecież o to nam chodzi. Zatem powodzenia!

Więcej:

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…