Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Formuła Sukcesu w trzech krokach

Formuła Sukcesu w trzech krokach

Ilu ludzi, tyle definicji sukcesu. Dla każdego będzie oznaczać to całkiem coś innego.


Pamiętam jak kiedyś postanowiłam zrobić wyjątkowy obiad dla całej rodziny. Praktycznie cały dzień spędziłam w kuchni przygotowując pyszne krokiety z kapustą i grzybami, które wszyscy uwielbiają jeść, lecz nikt nie chce ich robić. Zjadłam tylko jednego, zostawiając przyjemność na później. Niestety! Niedługo po tym do pokoju wchodzi mój brat, klepie się z zadowoleniem po brzuchu i mówi: "Sukces! Pobiłem swój rekord życiowy w jedzeniu krokietów! Zjadłem 8!". Na co ja z krzykiem wybiegam za nim, aby go dorwać i udusić. Przeżył, bądź spokojny. Ma się całkiem dobrze.

Dla mnie SUKCES to doskonałe zdrowie, wspaniałe związki z bliskimi i innymi ludźmi, satysfakcjonująca praca zawodowa i wreszcie wolność finansowa. Doskonała równowaga pomiędzy wszystkimi tymi obszarami daje radosne i szczęśliwe życie.

Jeśli i Ty chcesz znaleźć się w 3% ludzi na świecie, którzy moga pochwalić się takim życiem, zapoznaj się z Formułą Sukcesu – prostą receptą na sukces w dowolnej dziedzinie życia.
FORMUŁA SUKCESU to 3 proste kroki:
1. Wyznacz cel.
2. Miej go zawsze przed oczami.
3. Działaj, aż osiągniesz sukces.


Krok 1. Wyznacz cel.

Wiesz, że tylko 3% ludzi wyznacza sobie cele? Ciekawe, ze pokrywa się to ze statystyką, która mówi, że 3% populacji zarabia 97% pieniędzy na rynku. Przypadek? Nie sądzę.

Aby osiągnąć sukces w dowolnej dziedzinie wyznacz sobie cel, czyli określ czego dokładnie pragniesz i co chcesz osiągnąć. Brzmi to bardzo trywialnie i wiele osób o tym wie, jednak niewielu to robi.

Przekonałam się o tym osobiście na szkoleniu motywacyjnym dla kierowników dużej firmy. Po spotkaniu proszę o informacje zwrotne, co się podobało, co zmienić, dodać lub ulepszyć. Szkolenie wszystkim się podobało , a jedna pani mówi: "Po co tyle o tych celach było? Przecież każdy to zna." A ja na to: "Każdy to zna, tylko kto to robi? Kto z Państwa wyznacza i zapisuje swoje cele?" I tu zaległa cisza...

Cel to podstawa każdego działania i motywacji. Wyzwala potężną energię do działania i pozwala przetrwać każdy kryzys. Pamiętaj, aby do każdego celu wypisać co najmniej 20 korzyści z jego osiągnięcia. Wtedy nic Cię już nie powstrzyma przed działaniem.

Krok 2. Miej swój cel cały czas przed oczami.


Gdy wyznaczysz fascynujący i bardzo korzystny dla siebie cel, pozwól aby obraz, dźwięk i odczucia związane z jego osiągnięciem towarzyszyły Ci cały czas. To ugruntuje Cię w działaniu oraz doda potrzebnej energii i motywacji.

Jeśli wyobrażasz sobie już teraz osiągnięty rezultat to przygotowujesz się mentalnie i psychicznie na jego przyjęcie. W Twoim mózgu powstają połączenia nerwowe, które odpowiadają za realizację celu. Widząc i czując upragniony wynik utwierdzasz się w przekonaniu, że tak będzie i nic nie będzie w stanie odciągnąć Cię od podjęcia działania.

Miej cel przed oczami cały czas, wyobrażaj sobie, przeżywaj emocje związane z jego osiągnięciem i dzięki temu przygotuj się na sukces.

Krok 3. Działaj, aż osiągniesz cel.

Kiedy masz cel i czujesz całym sobą, że to jest to, czego naprawdę chcesz – działaj. Podejmij kroki prowadzące do sukcesu już teraz, zacznij działać bez ociągania z energią rakiety.

Zacznij od razu działać, a dopiero potem zastanawiaj się. Jeśli będziesz zwlekał z podjęciem pierwszych kroków siła wymówek będzie rosła. Dlatego działaj, działaj, działaj! Aż dojdziesz do celu!

Mówi się, że to, co genialne jest proste. Zgadzam się z tym w 100%. Przedstawiona powyżej Formuła Sukcesu taka właśnie jest. Zawiera wszystko to, co potrzebne, abyś osiągnął dowolny cel w każdej dziedzinie życia. Zatem działaj i odnoś same spektakularne sukcesy! 

www.mojamotywacja.eu

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…