Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

7 najciekawszych startupów branży konopnej

7 najciekawszych startupów branży konopnej

Rynek legalnej marihuany coraz prężniej się rozwija, a pieniądze inwestorów z chrapką na branżę konopną tylko czekają by wesprzeć najbardziej obiecujące młode firmy. W miarę jak prawo zmienia się powstają coraz to nowe marihuanowe przedsięwzięcia, na których wielu chce zarobić. Oto najciekawsze ‘konopne’ startupy, które planują zbijać kokosy podnosząc ludzi na duchu.


WeedWall

Chcesz palić legalnie, ale nie wiesz, którzy lekarze przepiszą ci konopie lub którą aptekę wybrać? WeedWall to portal społecznościowy dla miłośników zioła. Platforma na starcie otrzymała dofinansowanie w wysokości $30,000 by szybko stać się popularnym miejscem, gdzie można nawiązywać kontakty czy wymieniać się komentarzami na temat dostępności marihuany medycznej.

Meadow

Z kapitałem początkowym w wysokości 120 tyś. $, które dostał z inkubatora innowacji, Meadow jest na ustach każdego mieszkańca San Francisco. Dzięki prostej w użyciu aplikacji właściwy lekarz zapuka do twoich drzwi z pozwoleniami na marihuanę medyczną po to, by zaraz po nim zadzwonił dostawca konopi z miejscowej apteki. Wszystko dzięki kilku kliknięciom.

Nestdrop

150 tyś. $ na rozwój dostali twórcy Nestdrop – aplikacji, która obiecuje dostarczyć ci marihuanę medyczną w przeciągu godziny oraz dowieźć zapasy alkoholu na dogorywającą imprezę.

MassRoots

Massroots to zapewniająca anonimowość aplikacja skupiająca miłośników zioła i pozwalająca im na wymianę doświadczeń związanych z paleniem czy chwalenie się swoimi uprawami. Znamy podobne appki spod znaku piwa czy whiskey…. Czemu konopie mają odstawać? Za sprawą okrągłego miliona $ kapitału, dzięki MassRoots, palacze i hodowcy zioła, podobnie jak piwosze, dzielą się swoją pasją.

Vape Holdings

Dzięki 560 tyś $ z inwestycji Vape Holdings staje się potentatem branży konopnej produkując i dbając o dystrybucję e-jointów. W erze Eaze i Meadow i im udało się znaleźć swoją niszę.

Eaze

Eaze działa na podobnej zasadzie jak Meadow – skontaktuje cię z dostawcą marihuany, jeśli masz pozwolenie. W odróżnieniu od swojego rywala, nie znajdzie ci odpowiedniego lekarza, ale za to dzięki 1,5 mln $ kapitału ma dużo większe pole manewru. Eaze czy Meadow? Czy to nowe Samsung vs Apple?

Snoop Dogg

Nawet sławy coraz chętniej inwestują w branżę konopną – sam Snoop Dog zabiega o wsparcie finansowe dla marihuanowych startupów. Na celowniku ma 25 mln $, które mają przyczynić się do stabilnego rozwoju legalnej branży konopnej w USA. Ile już uzbierał? To na razie tajemnica…

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…