Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Co łączy Świętego Mikołaja, Jezusa, Buddę, Sziwę i jogę?

Co łączy Świętego Mikołaja, Jezusa, Buddę, Sziwę i jogę?

Przyjrzyj się ikonom i obrazom. Dla jednych to zbieg okoliczności, dla innych- wytłumaczalna sprawa. Postaci z obrazów mają jedną wspólną cechę - gest...Mudry zwane też "małą jogą dłoni", "(małą) jogą palców" są to gesty uzdrawiające, które wykonujemy układając odpowiednio palce w naszych dłoniach.

W praktyce jogi możemy wyróżnić dwa główne rodzaje mudry; pierwszy, polegający na zetknięciu końcówki różnych palców z kciukiem i drugi, podczas naciskania kciukiem na staw paliczkowy. W zależności od doboru palca lub nacisku wpływ jaki mudry mają na ciało diametralnie się zmienia.

Pozycja w jakiej Hinduski Bóg Krishna ma ułożone ręce nosi nazwę "Gyan Mudra" . Ta mudra pozwala na stymulacje tak zwanej "czakry korzenia", co niesie za sobą złagodzenie napięcia, złych emocji i depresji.Jest ona również związana z rozwojem wiedzy i duchowej otwartości na otaczający nas świat. Pomaga również przy wchodzeniu w stan medytacji.

Budda ma ręce umieszczone w "Shuni Mudra", która pomaga praktykującemu być świadomym obecnej chwili i jest znana pod nazwą "pieczęć cierpliwości".
Środkowy palec reprezentuje "Aakash" - odwagę aby sprostać obowiązkom i odpowiedzialności związanej z naukami. Kciuk reprezentuje ogień i boską naturę.

Święty Mikołaj z Miry (z lewej) i Jezus (po prawej) mają ręce umieszczone w "Surya Ravi Mudra" lub "Prithvi Mudra". Ta konkretna mudra znana jest jako "pieczęć życia" lub po "pieczęć słońca". Palec serdeczny oznacza tu siłę ziemi, energię, witalność i wytrzymałość. Kciuk reprezentuję ogień i boską naturę. Gdy palce są umieszczone w "Surya Ravi Mudra" symbolizują równowagę i przypływ sił.

Erwin Schrödinger, jeden z ojców założycieli teorii kwantowej jak również laureat Nagrody Nobla z 1933 roku w dziedzinie fizyki stwierdził kiedyś: 


"Liczba umysłów we wszechświecie jest równa jednemu".

Gdy nasza percepcja staję się podobna do tej jaką dysponował Leonardo Da Vinci, zdajemy sobie sprawę z tego że teoria jakoby umysły były ze sobą połączone jest niezaprzeczalna. Jezus, Budda, Krishna, patroni i święci...wszyscy zdają się tworzyć więź z wszechobecną i ostateczną świadomością. I pomimo barier jakie dzieliły i nadal dzielą ludzkość, przesłanie każdego z nich w gruncie rzeczy pozostaje takie samo. Miłość, cierpliwość, zdrowie, zrozumienie, odwaga, odpowiedzialność- za tymi wartościami optuję każdy z nich.

Więc czy to tylko przypadek?

Zobacz także:

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…