Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Lecznicze właściwości olejku z drzewa herbacianego

Lecznicze właściwości olejku z drzewa herbacianego

Naukowcy z całego świata badają unikalne właściwości rośliny zwanej drzewem herbacianym już od ubiegłego stulecia. Substancje które kryje olejek z tej rośliny potrafią leczyć przypadłości takiej jak wirusy, bakterie, grzyby... Aborygeni wiedzieli o tym od zarania dziejów, jednak prawdziwą sławę zyskał on w w XVIII w. gdy żeglarz James Cook jako pierwszy Europejczyk przybił do wschodnich wybrzeży Australii i tam zetknął się z cudowną substancją...


Jak podaje magazyn Clinical Microbiology Reviews popularność olejku rośnie do dnia dzisiejszego jako skuteczna broń przeciw drobnoustrojom odpornym na konwencjonalne antybiotyki:
"Zmiana paradygmatu w leczeniu chorób zakaźnych jest konieczna jeśli chcemy zapobiec używaniu przestarzałych antybiotyków co w niektórych przypadkach może stać się wręcz alternatywą kuracji" 

-Te słowa znajdują potwierdzenie u wielu pacjentów którzy chcą uniknąć skutków ubocznych związanych ze stosowaniem sztucznych środków.

Metoda używania olejku jest prosta. Rdzenni Australijczycy kruszyli liście rośliny i wdychali je przy leczeniu np. układu oddechowego. Jeśli masz dostęp do liści możesz spróbować tego samego sposobu lub po prostu dodać parę kropel olejku <dostępnego również w Polsce> do nawilżacza aby ukoić ból gardła lub astmę. Innym skutecznym zabiegiem jest dodanie oleju do dużej miski wrzącej wody i pochylenie się nad nią z ręcznikiem na głowie. Niektórzy lubią też dodać olejek do kąpieli co również przynosi ulgę w leczeniu gardła i płuc.

Olejek działa również na otwarte rany. Zawarte w nim substancje antyseptyczne powodują zapobieganiu infekcji. To może być szczególnie przydatne w środowiskach, w których tropikalne rośliny są łatwe do znalezienia w przeciwieństwie do tradycyjnych medykamentów.

Olejek łagodzi również podrażnienia skóry, oparzenia, wysypkę, trądzik itp.

Dla wielu osób o wrażliwej skórze może być jednak zbyt mocny w swojej tradycyjnej postaci. Rozwiązanie? Substancję rozcieńczamy w wodzie i co ważne, używamy tylko miejscowo.

Kolejną zaletą olejku jest fakt, że odstrasza on wszelkiej maści insekty i może być używany do ich usuwania z ciała jak w przypadku wszy i kleszczy.

Te zalety są jedynie wierzchołkiem góry; olejek sprawdza się również w wielu innych przypadłościach o których często nie mamy nawet pojęcia. Z całą pewnością warto spróbować tego specyfiku który zyskał miano cudownego niemal na całym świecie. 

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…