Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

5 sposobów na ZWIĘKSZENIE Pewności Siebie

5 sposobów na ZWIĘKSZENIE Pewności Siebie

Już czas abyś sobie uświadomił, że poziom samooceny ostatecznie decyduje o jakości życia, poziomie rozwoju i sukcesu, który będzie obecny w Twoim życiu. Podejmując wyzwanie i wprowadzając poniższe pięć kroków, będziesz w stanie zwiększyć swoją pewność siebie, zbudować poczucie własnej wartości i poprawić jakość swojego życia. Do dzieła!

„Pewność siebie jest tak ważna w naszym życiu jak nogi dla stołu. Jest niezbędna dla zdrowia psychicznego i fizycznego oraz do bycia szczęsliwym”. ~ Louise Hart


1. Przyjmij 100% Odpowiedzialności

Odpowiedzialność: możliwość wyboru odpowiedzi, którą chcesz.
Jeśli chcesz czuć się dobrze ze sobą i jeśli chcesz zwiększyć poziom poczucia własnej wartości, musisz zobaczyć siebie jako jedynego, który jest odpowiedzialny za własne uczucia i emocje, jako jedyny odpowiedzialny za własne szczęście, zdrowie i dobre samopoczucie. Bez obwiniania się, narzekania, wskazywania palcem.

Ludzie spędzają zbyt wiele czasu znajdując winnych, tracą zbyt dużo energii na znajdowanie wymówek, że nie są tym kim są w stanie być, a nie wykorzystują wystarczająco energii ustawiając się na linii, ucząc się z przeszłości i biorąc życie w garść.

~ J. Michael Straczynski

2. Zmień Swoje Zdanie

Jesteśmy kształtowani przez nasze myśli; stajemy się tym co myślimy. Gdy umysł jest czysty, pojawia się radość jak cień, który nigdy nie opuszcza.

~ Budda

Stajemy się tym o czym myślimy cały dzień. Zatem starannie wybierz swoje myśli. Zwróć szczególną uwagę na myśli, które myślisz i słowa, które mówisz. Pozytywne i wzmacniające myśli o sobie i o swoim życiu pozwolą Ci czuć się dobrze ze sobą i życiem w ogóle.

Jeśli chcesz zmienić swoje doświadczenia, swoje życie i jeśli chcesz zwiększyć poczucie własnej wartości i pewność siebie, musisz zmienić częstotliwość swoich myśli. Wszystkie te szalone myśli o tym, że nie jesteś wystarczająco dobry, wystarczająco inteligentny, wystarczająco szczupły, itp., niech wszystko odejdzie. Wyrzuć je wszystkie w kosza. Nie potrzebujemy ich, żadnej z nich.

3. Uwolnij Się Od Czasu Przeszłego

Twoja przeszłość nie musi równać się przyszłości, chyba że chcesz tego. Jeśli trzymasz się przeszłości i nadal używasz jej jako wymówki dlaczego nie idziesz naprzód ze swoim życiem, to tak, Twoja przyszłość będzie bardzo podobna do Twojej przeszłości i są szanse, że będziesz czuć się zatrzymany i bardzo nieszczęśliwy. Z drugiej strony, jeśli odpuścisz przeszłości i pozwolisz sobie być obecnym i zaangażowanym w swoim codziennym życiu, podczas gdy w tym samym czasie masz jasną wizję tego, jak chcesz, aby wyglądała Twoja przyszłość, wówczas Twoja przyszłość będzie kompletnie różna od przeszłości. W tym procesie poczujesz się o wiele lepiej ze sobą i swoim życiem. To wszystko zależy od Ciebie. Masz prawo do podejmowania decyzji. Przyszłość Twojego życia jest w Twoich rękach.

W procesie odpuszczania tracisz wiele rzeczy z przeszłości, ale odnajdziesz siebie

~ Deepak Chopra

4. Zaakceptuj Się Całkowicie

Kochaj siebie – akceptuj siebie – wybacz sobie – i bądź dobrym dla siebie, bo bez Ciebie cała reszta pozostaje bez źródła wielu wspaniałych rzeczy.

~ Leo F. Buscaglia

Pracuj nad całkowitym zaakceptowaniem siebie. Bądź miły i łagodny dla siebie. Zawsze należy pamiętać, że niczego Tobie nie brakuje. W tej chwili jesteś wystarczający, wiesz tyle, masz wystarczająco. Jesteś piękną kreacją, w toku rozwoju.

5. Zobowiązuj Się Do Ciągłego Uczenia Się I Doskonalenia

Za dwadzieścia lat będziesz bardziej rozczarowany tym, czego nie zrobiłeś, niż tym co zrobiłeś. Więc odwiąż liny. Odpłyń od bezpiecznej przystani. Złap wiatry w żagle. Badaj. Marz. Odkrywaj.

~ Mark Twain

Wszyscy wielcy ludzie, którzy kiedykolwiek żyli na tej planecie wiedzieli, że to prawda. Tak długo jak żyli, spędzali czas na nauce, rozwijaniu nowych umiejętności, nowych talentów i udoskonalając te, które już mieli. Właśnie o to chodzi w samoocenie.

Im więcej się uczysz, tym więcej rzeczy będziesz mógł zrobić i im więcej rzeczy będziesz mógł zrobić lepiej, poczujesz się lepiej ze sobą, swoją pracą i swoim życiem. Nie ma końca dla rozwoju osobistego i tak długo, jak długo będziesz żyć, zawsze będzie coś nowego do nauki. W chwili gdy jedna osoba decyduje, że nadszedł czas, aby przestać, bo wiedzą już na tyle i mają dużo wiedzy, będzie to chwila w której zaczną powoli umierać. Celem nauki jest wzrost, a nasze umysły, w przeciwieństwie do naszych ciał, mogą i będą nadal rosnąć tak długo, jak będziemy żyć.

Jak sądzisz, jakie są „kluczowe elementy” dla zdrowego poczucia własnej wartości? Czy uważasz, że poczucie własnej wartości i szczęścia jest powiązane? Naprawdę chcę wiedzieć, co myślisz na ten temat. Możesz podzielić się swoimi spostrzeżeniami przystępując do rozmowy w komentarzach poniżej.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…