Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

6 sposobów by przestać wątpić i uwierzyć w siebie

6 sposobów by przestać wątpić i uwierzyć w siebie

Ufanie sobie to wyzwalające i przełomowe doświadczenie, ale wielu z nas straciło tą łączność i szukają odpowiedzi na zewnątrz nas samych albo pozwalają innym osobom czy społeczeństwu, by powiedzieli im co jest dla nich prawdą. Kiedy ufamy sobie, ufamy życiu i jesteśmy połączeni ze wszystkimi cudami jakie wszechświat nam przesyła. Zaufanie wobec samych siebie buduje wewnętrzną pewność siebie, która jest z niczym nieporównywalna. Kiedy mówimy o zaufaniu, mówimy także o manifestowaniu naszych marzeń.


W tej manifestacji chodzi o to, by być wewnętrznie zgodnym z naszą intuicją. Kiedy żyjemy w przypływie doskonałości boskiej osi czasu, rzeczy które jesteśmy zainspirowani kreować, pojawiają się na naszej drodze i to jest oczywisty dowód na dostosowanie się do naszej intuicji, naszej wyższej jaźni. Innymi słowy to, czego naprawdę pragniemy, a nie to czego pożąda nasze ludzkie ego, ale to czego pragnie nasza dusza, serce i wyższe pożądania, zacznie pojawiać się na naszej drodze.

Oto sześć wskazówek, które pomogą Ci wstąpić na ścieżkę zaufania samemu sobie na najgłębszym poziomie:

1. Rozpoznaj ego

Duchowe ego jest synonimem strachu. To głośny, trajkoczący głos w naszym umyśle oparty na wątpliwościach i braku ograniczeń. Im więcej będziemy oglądać i obserwować stare historie, które nam opowiada, tym więcej możemy się od tego oderwać i odzyskać naszą siłę. Gdy ego odstawia swój pokaz, czujemy się bezsilni wobec dokonywania zdrowych zmian w życiu i jesteśmy zablokowani od naszego wewnętrznego przewodnictwa, kochającego głosu w nim.

Następnym razem, gdy usłyszysz podejrzane lub błędne głosy w Twojej głowie, które mówią, że nie jesteś wystarczająco dobry, albo coś Ci nie wyjdzie, odzywa się Twoje ego. Ego również przemawia przez toksycznych ludzi w naszym życiu. Spędzaj czas z tymi, którzy podnoszą Cię na duchu zamiast Cię dołować.

2. Zapytaj

Im bardziej oczyścisz głośny głos ego, tym więcej możesz usłyszeć Twojego wewnętrznego przewodnika. Będąc wzywanym przez swojego wewnętrznego przewodnika, Twoją intuicję, wyższe ja, codzienność przyniesie wszystko to, co powinieneś wiedzieć.

Od chwili kiedy budzisz się rano, możesz poprosić o pomoc mówiąc: „Dziękuję za prowadzenie mnie do miłowania percepcji dzisiaj” lub gdy znajdziesz się w trudnym momencie, powiedz: „Jestem gotów, aby postrzegać inaczej.“ Zezwól nowym percepcjom i uczuciom unosić się przez Twoje chęci, aby zobaczyć rzeczy inaczej.

3. Słuchaj

Powodem, dla którego chcemy zwolnić i być na czasie z samym sobą jest to, byśmy mogli wsłuchać się we wskazówki płynące w nas. Wiele razy wygląda to jak codzienna praktyka medytacji lub pisanie pamiętnika. Dostęp do naszej intuicji jest zawsze dostępny dla nas. To może się zdarzyć kiedy jesteśmy w kolejce do kas w sklepie spożywczym, w metrze, kiedy pojawia się tam chęć wsłuchania się.

To co przychodzi przez nie nigdy nie zabrzmi skomplikowanie, będzie prostym słowem lub frazą, a może brzmieć coś jak „cierpliwość” i to uczucie będzie uspokajające i relaksujące lub może przyjść jak natchniony pomysł, aby zapisać się na nowe zajęcia jogi lub przespacerować się w dół inną ulicą. Nigdy nie wiesz, gdzie to Cię prowadzi i wiele razy może Cię zaprowadzić do bratniej duszy lub do tej wyjątkowej szansy na biznes o którą prosiłeś.

4. Uwolnij (samo)zwątpienia

Zaufanie i wątpliwość nie może istnieć w tym samym czasie. Kiedy uwolnimy zwątpienie wobec samych siebie, pozwalamy sobie na dokonywanie wyborów, które zmienią nasze życie.

Następnym razem, gdy poczujesz odpowiedź w jelitach lub sercu, a następnie odezwie się głos ego, kwestionuje i mówi Ci, by w zamian słuchać opinii innych ludzi, wiedz, że to jest Twoja szansa, aby uruchomić zaufanie wobec samego siebie i uwolnić wątpliwości.

5. Działaj

Gdy podejmiemy dopasowane działania z intuicyjnego przewodnictwa, które otrzymaliśmy, doświadczymy mocne wyniki i cudowne zmiany w naszym życiu. Czasami są to trudne decyzje, które wymagają odwagi do działania, ale ufając wiemy, co jest najlepsze, powoli zmieniamy swoje życie i zaczynamy czuć się swobodnie.

To może być coś wielkiego jak rzucenie pracy lub zakończenie związku lub może być czymś mniejszym jak zapisanie się na nowe zajęcia lub realizację nowego hobby.

6. Ustąp

Wiedz, że istnieje Boży Plan rozwijający się doskonale i że naszą pracą jest po prostu dostosowanie się do tej wyższej ścieżki do której jesteśmy kierowani. Wszystko to czego chcemy na poziomie duchowym, poza naszym ludzkim ja, czeka na nas na tym wyższym poziomie. Kiedy ustąpimy miłości, naszemu wewnętrznemu przewodnikowi, wiemy dokładnie, co trzeba powiedzieć, gdzie trzeba iść i co musimy zrobić.

Sposób na ćwiczenie ustępowania każdego dnia ma na celu uwalnianie lęków i obaw jak tylko się pojawią i w zamian zwrócenie się w stronę zaufania i wiary. Możesz po cichu powiedzieć: „Poddaję ten lęk lub pragnienie. Dziękuję za opiekę nad nim.”

Im bardziej ufamy sobie, widzimy, że nasze życie się poprawia dając nam więcej zaufania by uwierzyć samym sobie jeszcze częściej, więc jest to proces krok po kroku, który nie musi nastąpić z dnia na dzień lecz stopniowo w czasie. Intelektualne zrozumienie musi przekształcić się w zrozumienie empiryczne, aby mogło być przydatne byśmy szli do przodu w naszym życiu.

Kiedy zastosujemy narzędzia duchowe codziennie i aktywnie słuchając i szanując naszego wewnętrznego przewodnika, jesteśmy upoważnieni przez zaufanie samym sobie, które jest najwyższym aktem samo-umiłowania. A miłość jest wszystkim.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…