Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

4 Sposoby Na Poskromienie Narzekającego Umysłu

4 Sposoby Na Poskromienie Narzekającego Umysłu

„Gdy rzeczy idą nie tak, nie dotrzymuj im kroku” Elvis Presley

Odpuść potrzebę narzekania i przełącz się na działanie, a różnica w Twoim samopoczuciu będzie nieporównywalna. W tym artykule mam zamiar podzielić się z Tobą kilkoma wskazówkami, które pomogą Ci obudzić pozytywne myślenie, na przekór negatywnym myślom!


1. Zmień swoją percepcję

Musisz być gotowy, by stawić czoła problemom- są one przecież nieodłączna częścią naszego życia. Jeśli nie zajmiesz się tym co dręczy Cię dzisiaj, to nie odejdzie samoistnie jutro. Godziny zamienią się w dni, dni w tygodnie, a tygodnie staną się miesiącami. Zacznij zmianę teraz, by mieć szansę na szybkie rozwiązanie trapiących Cię problemów. Możesz to uczynić na dwa sposoby: zmienić to, co Ci przeszkadza lub zmienić Twoje postrzeganie tej sprawy. Na przykład- jeśli nie lubisz swojej pracy proponuję dwa wyjścia: możesz ją rzucić, ale możesz też zmienić sposób patrzenia na nią. Co jeśli okaże się, że wcale nie jest tak źle, jak Ci się wydawało?

2. „Odpuść” sobie

Im bardziej skupiasz się na tym, co w Twoim życiu dobre, tym więcej dobroci do Ciebie przychodzi. Im więcej narzekasz na nie, tym więcej negatywnych sytuacji będziesz doświadczał. Pamiętasz przecież prawo przyciągania, prawda? Przyciągasz to, o czym myślisz. Kiedy więc poczujesz chęć narzekania, nie daj się temu. Powiedz negatywnym myślom „Stop!” i skieruj uwagę na myśli pozytywne. To nie jest łatwe zadanie, ale im częściej będziesz je praktykował, tym łatwiej opanujesz takie niechciane myśli.

3. Powtarzaj sobie, że narzekanie jest zjadaczem Twojej energii

Pozytywne i negatywne myślenie wpływa na każdy aspekt Twojej osoby… wpływa na Twoją fizyczność, na Twój stan emocjonalny i psychiczny. Pewnie zauważyłeś, że kiedy Twoje myśli nastawione są na pozytywne wibracje, cały świat wokoło wydaje się Tobie sprzyjać. Kiedy jest odwrotnie, chowasz głowę w piasek albo zatapiasz się w domowych czeluściach. Kiedy zacznie zbierać Cię na narzekanie, usiądź w ciszy i zastanów się, jak taki stan wpływa na poziom Twojej energii i czy rzeczywiście chcesz ją sobie odebrać. Czasami ten akt oddania się świadomemu myśleniu w innej przestrzeni jest wystarczający, by spacyfikować Twój narzekający umysł.

4. Pomyśl jak chciałbyś spędzić swój wolny czas

Im więcej czasu i energii spędzasz na narzekaniu, tym mniej pozostaje ich na robienie innych rzeczy. Zamiast narzekać, mógłbyś ten czas wykorzystać kreatywnie, robiąc to, na co zazwyczaj Ci go brakuje. Jeśli będziesz nieostrożny, narzekanie może stać się nawykiem. Dobra wiadomość jest taka, że nad złymi nawykami i przyzwyczajeniami jesteśmy w stanie pracować. Jak? Przypominaj sobie za każdym razem jak cenny jest Twój czas i zadaj sobie pytanie czy naprawdę chcesz go tracić na coś, co nie przyniesie Ci wymiernych rezultatów.

Nic nie dzieje się samoistnie, weź sprawy w swoje ręce i zamiast narzekać- zacznij działać!

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…