Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Bierne palenie marihuany

Bierne palenie marihuany

Badania przeprowadzone przez Johna Hopkinsa z University School of Medicine, które ukazały się w Drug and Alcohol Dependence, wskazują na jedno. W skrajnych przypadkach, bierne palenie może doprowadzić do tego, że taka osoba również będzie zjarana.


Najczęściej do takiej sytuacji dochodzi w ciasnych pomieszczeniach jak na przykład wnętrze auta. W ramach badania w dwóch pomieszczeniach umieszczono osoby palące oraz niepalące. Jedno z pomieszczeń miało dobrą cyrkulacje powietrza, drugie natomiast było jej pozbawione. Osoby palące miały za zadanie przez godzinę zapalić 10 mocnych skrętów. Na końcu obu grupom przeprowadzono testy na obecność THC we krwi oraz ślinie i moczu.

Co się okazuje. W przypadku grupy znajdującej się w dobrze wietrzonym pomieszczeniu, nie było większych zmian. Druga grupa miała już większy problem. Otóż, w przypadku braku odpowiedniego wietrzenia, osoby które znajdowały się z palaczami, skończyły w niemal takim samym stanie jak oni. Warto odnotować, że to są pierwsze takie pytania od roku 1980.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…