Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

13 zadziwiających właściwości leczniczych oleju kokosowego

13 zadziwiających właściwości leczniczych oleju kokosowego

Czasami zastanawia mnie, jak mogłam kiedyś żyć bez trójglicerydów o średniej długości łańcucha, czyli bez podstawowego tłuszczu zawartego w oleju kokosowym? I tu nie chodzi o to, że poszukiwałam dobrych tłuszczów nasyconych. Nieee, bo żaden witarianin na 811 nie podnieca się tłuszczami, ale po prostu wybieram dla Możnych i dla siebie, najlepszą żywność. Żywność musi nas leczyć. Zaś olej kokosowy, to żywność, która uzdrawia.


Coś tam się już kotłuje w temacie, ale nadal to jest pestka w porównaniu z tym na jakie owacje zasługuje olej kokosowy. Oczywiście surowy, czyli tłoczony na zimno i organiczny. 

Podam dzisiaj 13 bardzo dziwnych powodów ( jest to tylko fragment), dla których olej kokosowy powinien znaleźć się w każdej kuchni, apteczce i łazience.

Spalanie tłuszczu

Pomimo tego, że może wyda Ci się to irracjonalne, właśnie ten tłuszcz nasycony przyspiesza utratę tłuszczu midsection (czyli tego najbardziej niebezpiecznego rodzaju, który siedzi pomiędzy narządami wewnętrznymi)).

Wyniki badań dowodzą, że zaledwie 2 łyżki stołowe dziennie, czyli 30 ml zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet jest w stanie zredukować tłuszcz z brzucha w ciągu 1 do 3 miesięcy. No nie wiem, nie wiem, ale skoro badacze tak twierdzą?

Poprawa funkcji poznawczej mózgu

Słynne badanie opublikowane w 2006 roku w czasopiśmie Neurobiology of Aging, wykazało, że podawanie trójglicerydów o średniej długości łańcucha, czyli MCT (najbardziej obficie występujących w oleju kokosowym) dwudziestu pacjentom z chorobą Alzheimera, lub zaburzeniami poznawczymi, oraz pamięci zaowocowało wzrostem ketonów w ciele, oraz znaczną i wymierną poprawą w ciągu zaledwie 90 minut po zabiegu.

Do tego rzecz miała miejsce już po pojedynczej dawce w wysokości 40ml, czyli trochę ponad dwie i pół łyżki stołowej (sic!).

Czy chociażby po tygodniu faszerowania się MCT? Do tego zaledwie jedna dawka oleju może spowodować niemal natychmiastową poprawę zdolności poznawczych u osób cierpiących na tak poważne upośledzenia tych funkcji, jak chorzy na Alzheimera?

A skądże to, jakże to, czemu tak gna?
A co to to, co to to, kto to tak pcha?

Wyjaśnienie znajduje się zarówno w indywidualnych potrzebach metabolizmu mózgu, jak i w konfiguracji samego MCT. W mózgu chorej osoby nie dzieje się najlepiej, brakuje paliwa, czyli mamy do czynienia z głodem glukozy z powodu insulinooporności i niewystarczającego metabolizmu (hipometabolizmu). W takim wypadku struktury i funkcje mózgu są zagrożone. Ketony zapewniają bardzo potrzebne alternatywne dla glukozy, źródło paliwa dla mózgu, co skutkuje niemal natychmiastową poprawą funkcji poznawczych.

Eliminacja yyy … wszy

Robi się spray razem z anyżem. Olej kokosowy okazał się lepszy w tępieniu wszy od permetryny insektycydowej (0,43%)

Gojenie się ran

Olej kokosowy był używany do leczenia ran od niepamiętnych czasów. Są trzy powody, dlaczego olej kokosowy się do tego świetnie nadaje:


- Primo, ma zdolność do przyspieszania ponownej epitelializacji.
- Secundo, poprawia antyoksydacyjne działanie enzymów.
- Tertio, stymuluje mocniejsze sieciowanie kolagenu w naprawianej tkance.

Olej kokosowy działa również synergistycznie z tradycyjnymi zabiegami, takimi jak srebro sulphadizine, czyli sól srebrowa, przyspieszając gojenie się oparzeń, owrzodzeń i odleżyn.

lternatywa dla NSAIDs

z ang. non-steroidal anti-inflammatory drugs, czyli niesteroidowych leków przeciwzapalnych
Wykazano, że olej kokosowy ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i redukujące gorączkę.

Działanie przeciw wrzodowe

Co ciekawe, wykazano, że mleko kokosowe (zawiera składniki oleju kokosowego) jest tak samo skuteczne, jak konwencjonalny lek sukralfat z grupy NLPZ (niesteroidowych leków przeciwzapalnych), podawany, jako środek przeciw wrzodowy.

Działanie przeciwgrzybicze

W 2004 roku przeprowadzono badanie na pięćdziesięciu dwóch izolatach Candidy, narażając je na działanie oleju kokosowego. Stwierdzono, co zadziwiające, że najgorsza forma grzyba, Candida albicans miała najwyższą wrażliwość!

Badacze podsumowali: – olej kokosowy koniecznie powinien być stosowany przy leczeniu infekcji grzybiczych w związku z nowymi, opornymi gatunkami Candidy.

Booster teścia

Sorki, oczywiście chodzi o wzmacniacz testosteronu...
Olej kokosowy, co stwierdzono empirycznie na szczurach, zmniejsza stres oksydacyjny w jądrach, co prowadzi do znacznie wyższych poziomów testosteronu.

Zmniejszanie obrzęku prostaty

Olej kokosowy co też udokumentowano powyższymi badaniami, zmniejsza wzrost prostaty u szczurów.

Poprawa lipidów we krwi

Olej kokosowy konsekwentnie poprawia poziom „dobrego” HDL cholesterolu we krwi.

Poprawa wchłaniania rozpuszczalnych w tłuszczach składników odżywczych

Olej kokosowy został niedawno uznany za lepszy, niż dotychczasowy mistrz, olej z krokosza barwierskiego przy zwiększaniu absorpcji pomidorowych karotenoidów.

Zdrowe kości

Olej kokosowy zmniejsza stres oksydacyjny w kościach, co powoduje zapobieganie uszkodzenia konstrukcji w osteoporotycznych kościach. Przy czym uczulam, wszechobecna osteoporoza to mit tutaj — Wysoka gęstość koci, to więcej szkody niż pożytku?

Ochrona przed słońcem 

Olej kokosowy, jak wykazały badania blokuje 30% promieniowania UVA przez 30%. Należy pamiętać, że to jest bardzo dla nas dobre, gdyż, o ile promienie UVA są szkodliwe dla skóry, o tyle UVB są bardzo korzystne. To oczywiste, gdy ekspozycja na słońce ma być umiarkowana, czyli rozsądna.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…