Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Szaman... a kto to taki?

Szaman... a kto to taki?

Święci ludzie z prawie każdego kontynentu na Ziemi prowadzili od wieków starożytne szamańskie praktyki. Szamanizm był pierwszą drogą, którą ludzie mogli kroczyć i dzięki niej zrozumieć otaczający ich świat. Szamani odkryli, że świat składa się z różnych wymiarów i płaszczyzn istnienia, odkryli również, że możliwe jest wykonanie przeskoku kwantowego, że tak powiem, przez przepaść i podróżowanie do tych światów. Spostrzegli także, że można wejść w niezwykły stan świadomości i konwersować z naturą, roślinami i zwierzętami. Mogli spostrzec duchy właściwe dla wszystkich żywych istot. Spostrzegli też, jak ludzie leżą na granicy wielu światów jednocześnie, duchowo i fizycznie.


Kim jest szaman?

Słowo szaman w oryginalnym tunguskim języku odnosi się do osoby, która podróżuje do niezwykłej rzeczywistości w zmienionym stanie świadomości. Przyjęcie terminu na Zachodzie było przydatne, ponieważ ludzie nie wiedzieli, co ten termin oznaczał. Pojęcia takie, jak "czarnoksiężnik", "czarownica", "czarodziej" i "szaman" mają własne konotacje, dwuznaczności i z góry przyjęte związane z nimi osądy. Pomimo tego, że sama nazwa pochodzi z Syberii, praktyka szamanizmu istniała na wszystkich zamieszkanych kontynentach. Szamanizm wzmacnia wszystkie praktyki duchowe na planecie, był to fundament spirytyzmu większości dzisiejszych religii, zaś najbardziej wyróżniającą cechą szamanizmu są podróże do innych światów w zmienionym stanie świadomości. Szaman, w ekstatycznym transie, mógł łączyć się lub rozmawiać z duchami i pytać je o sposoby leczenia licznych chorób i rozwiązywania problemów wewnątrz plemienia. Był mediatorem, nauczycielem, kapłanem i szanowaną starszą osobą. Obecność szamanów przynosiła stabilność, dobrobyt i jedność plemienia. Nie mogło istnieć plemię bez jednego szamana.

W gruncie rzeczy, szaman jest "ekspertem bezpośrednio stawiającym czoła siłom nadprzyrodzonym" dla udowodnienia istnienia religijnej rzeczywistości. W najprostszych terminach zwolennicy najbardziej zachodnich religii czerpią swój opis Boga i nieba z książek, podczas gdy szamani poznają je, składając im wizyty. Więc dlaczego w dzisiejszych czasach żyjemy w naszych nowoczesnych miejskich dżunglach bez porad szamana? Jak możemy, jako globalne plemię, żyć, prosperować i utrzymywać stabilność? W dzisiejszych czasach zawiodły nas nowoczesne religie. Nie utrzymują one żadnej tajemnicy lub świetności. Praktyka szamańska jest metodą, nie religią. Mimo to, może istnieć i istnieje wespół z innymi religiami.

Szamanizm istniał też w kulturach animistycznych, ale jego wzrost przypadł także i na nasze czasy. Animizm oznacza, że ludzie wierzą w duchy, jest to wiara, która we współczesnym społeczeństwie odnalazła nowy oddech życia. Szaman komunikuje się z duchami, uzyskując takie rezultaty, jak leczenie. Szamani rozmawiają z roślinami i zwierzętami, ze wszystkim, co pochodzi od natury. Robią to w odmiennym stanie świadomości. Wiedzą, że rozmawiają z roślinami, mogą przy tym dowiedzieć się, jak z tych roślin sporządzać lekarstwa. Szaman wie, że wszystko, co kiedykolwiek zostało poznane, co może zostać poznane, jest dostępne w zmienionym stanie świadomości. Dlatego szamani mogą wracać oraz patrzeć w przyszłość. Odkryli to dzięki dyscyplinie, ćwiczeniom i pomocy duchów, dzięki którym to kompletne źródło wiedzy jest dostępne.

Powrót szamanizmu

Zorganizowana religia i polityka wobec tej kwestii była powodem zgryzoty wielu ludów, była przyczyną wojen i ludobójstwa, jakiego dopuszczano się w ich imieniu. Te indoktrynowane i dogmatyczne instytucje doprowadziły nas do konfliktów. Spowodowały one, że zapomnieliśmy o naszej wrodzonej magicznej naturze. O naszej istocie wewnętrznej.

Gdzie wobec tego zmierzamy? W ubiegłych niewielu latach miał miejsce dramatyczny powrót do ezoterycznych, tajemnych i duchowych zainteresowań i praktyk. Szamanizm jest na liście rosnących Alternatywnych Religii. Ludzie powracają do nich dla tajemnicy i osobistego doświadczenia z Tworzeniem i Jednością z naturą i wszechświatem. Kościół z tego powodu nazwie nas Poganami i Heretykami, prawdą jednak jest, że ta forma religii istniała NA DŁUGO przed pojawieniem się którejkolwiek z tych instytucji. W moich oczach to oni są heretykami. To, co może dzisiaj zaoferować szamanizm, nie jest żadnym nauczaniem, ale osobistym doświadczeniem Wszechświata i światów, które tworzą jego strukturę.

Możesz się z nim udać, gdziekolwiek zachcesz. Każdy może to praktykować. Jedyną rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest trochę czasu za dnia i mały obszar do pracy. Szamanizm może ci pomóc nauczyć się szacunku dla planety. Szacunku dla wszystkich żywych istot. Da ci on spokój ducha, ciała i duszy, przede wszystkim jednak pozwoli łączyć się z twórczymi energiami we wszechświecie. A teraz, co dla ciebie lepiej brzmi? Pozostań owcą, usiądź w jakiejś dusznej kaplicy ulegając hipnotyzmowi masy z resztą "stada" i słuchaj jakiegoś staruszka beczącego o czymś, co zdarzyło się tysiące lat temu. Czy raczej wyszedłbyś stamtąd (lub tam do tej pory tkwi twoja świadomość, co stanowi wszechświat) i zobaczyłbyś samego siebie. Życie to wszystkie twoje doświadczenia. Już czas uświadomić sobie swój ukryty potencjał. Baw się dobrze, badając go...

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…