Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Czy znamiona mają jakiś związek z poprzednim życiem?

Czy znamiona mają jakiś związek z poprzednim życiem?

Czy znamiona mają coś wspólnego z poprzednim wcieleniem danej osoby? Wydaje się, że niektóre z nich - tak, aczkolwiek nie wszystkie. Znamiona to znaki lub wady skórne znajdujące się na skórze człowieka po narodzinach.


Pierwszym znanym mi naukowcem, który przeprowadził poważne badanie nad reinkarnacją i znamionami, był dr Ian Stevenson, przewodniczący Wydziału Psychiatrii Uniwersytetu w Virginii w USA. Zbadał on ponad 3000 przypadków spontanicznych wspomnień z poprzedniego życia u dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Odkrył on istotny dowód na istnienie wspomnień z wcześniejszych wcieleń i opisał ok 20 z nich w swojej pionierskiej książce "Twenty Cases Suggestive of Reincarnation", opublikowanej przez wydawnictwo uniwersyteckie w Virginii w 1974 roku.

Oto niektóre spośród istotnych związków między znamionami a przeszłymi wcieleniami, jakie stwierdził dr Stevenson po zbadaniu 210 osób:

1. Indyjski chłopiec imieniem Maha Ram pamiętał, że w poprzednim życiu został zabity strzałem z bliskiej odległości. Pamiętał wystarczająco dużo szczegółów, by Stevenson mógł odnaleźć raport z autopsji człowieka przypuszczalnie reinkarnowanego jako Ram. Znamiona na klatce piersiowej Rama (widoczne na zdjęciu powyżej) odpowiadają ranom u tamtego człowieka.

2. Dwunastolatek ze Środkowego Wschodu, który miał na szyi znak lub skazę w kształcie kręgu, pamiętał, jak dwóch jego wujów obcięło mu głowę, aby otrzymać po nim spadek.

3. Karen Kubicko opublikowała swoje zdjęcia ze szkoły średniej ze znamieniem na karku (fotografię prezentujemy powyżej), a następnie zdjęcie z późniejszego okresu bez tego znamienia. Mówiła, że pamięta że w poprzednim życiu była kobietą o imieniu Helen, która zmarła w 1927 roku w wyniku trafienia przez zabłąkaną kulę. Znak znajdował się w miejscu, w którym w jej wizji trafił ją pocisk. Gdy sobie to przypomniała, znamię stopniowo znikło.

Kilka lat temu na moje seminaria uczęszczała doktorująca studentka z wydziału inżynierii genetycznej Uniwersytetu Filipińskiego, która miała dużego krwiaka w dolnej części pleców i wielkiego pieprzyka po prawej stronie brzucha. Podczas sesji regresyjnej na moich zajęciach, ujrzała siebie jako mężczyznę - przywódcę rebelii nawołującego lud do chwycenia za broń i powstania przeciwko rządowi w XVII-wiecznych Włoszech.

Zauważył ją tam żołnierz, który wbił jej w plecy drewnianą włócznię. Inny żołnierz postrzelił ją w prawą część brzucha.

W jeszcze innym ciekawym przypadku zbadanym przez dra Jima Tuckera, kontynuatora prac dra Stevensona, znamię zostało połączone z poprzednim wcieleniem.

"W Tajlandii zmarła starsza kobieta, która chciała się ponownie urodzić jako chłopiec. Jej córka zanurzyła palec w białej papce i zrobiła znak na szyi kobiety. Krótko po śmierci kobiety jej córka urodziła syna, który posiadał biały znak z tyłu szyi, który wyglądał tak samo jak biały znak z papki zostawiony na karku zmarłej kobiety".

Powyższe historie, jak również kilka innych, można przeczytać na stronie internetowej: www.spiritsciencemetaphysics.com

Gdy zapytano dra Stevensona, w jaki sposób znamiona wciąż pojawiają się na skórze reinkarnowanej osoby nawet gdy znajduje się już w nowym ciele, odpowiedział, że to z powodu pamięci wcześniejszego życia, która wciąż może siedzieć mocno w jej umyśle. A może to po prostu jest niezbędne, aby przypominać osobie o jej poprzedniej inkarnacji.

Jaime Licauco, Phlippine Daily Inquirer
Tłumaczenie i opracowanie: Ivellios

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…