Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Człowiek staje się tym, co myśli

Człowiek staje się tym, co myśli

Czy wiesz, że dzięki myślom możesz znaleźć drogę do idealnego stanu zdrowia, doskonałego ciała, doskonałej wagi i wiecznej młodości? Zastanawiałeś się kiedyś skąd biorą się choroby?

Na co dzień mamy do czynienia z tysiącem różnych diagnoz i chorób (a to naszej rodziny, przyjaciół, czasem wrogów). Wynikają one po prostu ze słabego ogniwa, najczęściej są rezultatem stresu. Stres skutecznie zaburza funkcjonowanie łańcucha w naszym ciele i całego systemu. W końcu jedno z ogniw pęka.


Nawiązując do tego co napisałam wyżej, czym jest więc choroba? Najczęściej skutkiem negatywnego myślenia.

Jeśli cierpisz na jakąś chorobę i skupiasz się na tym, rozmawiasz o tym z ludźmi, to tym samym tworzysz więcej komórek chorobowych. Musisz widzieć samego siebie żyjącego w doskonale zdrowym ciele. Chorobą niech zajmą się lekarze.Bob Proctor.

Oczywiście orędownicy takiego podejścia absolutnie nie odradzają klasycznych metod leczenia. Raczej przekonują do tego, że uzdrawianie za pośrednictwem umysłu może współdziałać harmonijnie z klasycznymi metodami leczenia. Jeśli zaś choruje bliska Ci osoba, nie dodawaj jej chorobie energii poprzez rozmawianie o niej. Jeśli chcesz pomóc chorej osobie to zmień temat rozmowy i zacznij mówić o czymś dobrym. Skoro nasze ciało jest produktem naszych myśli, to jedyne co możesz zrobić, to nakierować tę osobę na pozytywne ścieżki postrzegania siebie i rzeczywistości.

Pogodniejsze myśli prowadzą zasadniczo do pogodniejszej biochemii. Do szczęśliwszego, zdrowszego ciała. Udowodniono, że negatywne myśli i stres poważnie degradują ciało i funkcjonowanie mózgu, ponieważ to nasze myśli i uczucia bezustannie przebudowują, organizują i odtwarzają ciałoDr John Hagelin.

Bez względu na to jak oceniasz w tym momencie stan swojego ciała, w każdej chwili możesz zacząć odwracać to, co się z nim podziało. Zacznij snuć pozytywne myśli, zacznij czuć się jak szczęśliwy mieszkaniec tego globu i szczęśliwy posiadacz jedynych w swoim rodzaju towarzyszy: ciała i duszy. Oddawaj się myślom o doskonałości. Choroba nie może pojawić się w ciele, któremu towarzyszą harmonijne i pogodne myśli. To myśli o niedoskonałości są przyczyną schorzeń ludzkich, w tym także ubóstwa i braku szczęścia.

Powtarzaj sobie codziennie „Myślę tylko o doskonałości. Widzę tylko doskonałość. Jestem doskonałością.” I wiesz przecież, że nie chodzi tu o połechtanie swojego ego, ale o spojrzenie na siebie przychylnym i wyrozumiałym okiem.

Masz moc zmieniania swojego życia w takim samym stopniu jak uzdrawiania samego siebie.

I na koniec rozważ jeszcze jedną myśl, która trafnie podsumowuje nasze życie, a także ten krótki post :) - Człowiek staje się tym, co myśli.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…