Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

7 rzeczy, których lepiej nie robić na Facebooku

7 rzeczy, których lepiej nie robić na Facebooku

Dla większości z nas media społecznościowe stały się nieodłączną częścią codziennego życia. Miliony użytkowników korzystają z popularnych serwisów, aby wymieniać się najnowszymi informacjami i utrzymywać kontakt ze znajomymi i bliskimi. Niestety, powszechna obecność Facebooka i Twittera ma też swoje ciemne strony. Oto zachowania, których lepiej wystrzegać się będąc „w sieci”.


1. Uporczywe śledzenie losów byłego partnera


Jedyną rzeczą, do jakiej w tym kontekście potrzebujemy mediów społecznościowych jest utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi swojego „ex”. Pamiętaj, że rozstałeś się z byłym partnerem z konkretnego powodu, a monitorowanie na bieżąco co robi jego obecna miłość, nie prowadzi do niczego dobrego.


2. Kreowanie idealnej wersji siebie


Jedną z zalet, które oferują nam media społecznościowe jest okazja do tworzenia własnego, niekoniecznie do końca prawdziwego, wizerunku. Zamieszczamy zdjęcia prezentujące nas w najkorzystniejszych ujęciach, a treści, które publikujemy, są błyskotliwe i dowcipne. Niestety, pisane przez nas słowa nie zawsze odzwierciedlają to, co tak naprawdę czujemy, ale to, w jaki sposób chcielibyśmy być postrzegani. W wyniku takiej autokreacji, niewielu z nas potrafi dorównać ideałowi, który sam stworzył.

3. Wyśmiewanie wypowiedzi innych lub ciągła krytyka


Niezależnie od tego, czy opublikowana w sieci informacja potwierdzona jest wynikami badań lub opiniami autorytetów, w odpowiedzi na nią zawsze znajdą się zarówno głosy poparcia, jak i zdecydowanej dezaprobaty. Oczywiście, nie z każdą opinią należy się zgadzać i warto mieć swoje własne zdanie na każdy temat. Dobrze jednak pamiętać, że konstruktywna krytyka uzasadniona jest racjonalnymi argumentami, a nie napędzana niechęcią, złością czy nienawiścią.


4. Prowadzenie ważnych rozmów


Na co dzień, nie zdajemy sobie sprawy, jak ogromną ilość informacji przekazujemy w sposób niewerbalny oraz w jak dużym stopniu odpowiedni ton głosu, uśmiech, czy gest potrafią wzbogacać lub nawet modyfikować znaczenie wypowiadanych przez nas słów. Wiadomości w formie tekstowej nie zawsze są w stanie objąć całą głębię treści, które chcemy przekazać. O ważnych sprawach lepiej rozmawiać osobiście, aby upewnić się, czy nasze intencje zostały prawidłowo zrozumiane.

5. Porównywanie siebie do innych


Mając w zasięgu ręki możliwość śledzenia losów niezliczonej ilości osób, łatwo jest wpaść w pułapkę porównywania swojego życia z życiem znajomych, bliskich, czy krewnych. Zamiast z zazdrością patrzeć na sukcesy innych, spróbuj autentycznie się nimi cieszyć, a jeśli nie potrafisz - po prostu przestań się im przyglądać.

6. Traktowanie komunikacji przez Internet jako najważniejszej formy kontaktu z innymi


Tak jak stale sprawdzasz, czy przypadkiem nie przeoczyłeś codziennej porcji informacji z życia znajomych, regularnie upewniaj się, czy starczy Ci czasu, aby w spotkaniach towarzyskich uczestniczyć również osobiście.


7. Tworzenie postów wyłącznie po to, by zyskać aprobatę innych i zwrócić na siebie uwagę


Zdobycie dużej ilości „polubień”, pozytywnego komentarza, czy innych miłych sygnałów świadczących o przychylności znajomych i bliskich na pewno jest przyjemne. Motywacji do robienia interesujących rzeczy nie zawsze trzeba jednak szukać w świecie zewnętrznym - najlepiej odnaleźć ją w sobie i nauczyć się lubić siebie za to, kim naprawdę się jest.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…