Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

MMB-CHMINACA: niebezpieczny syntetyczny kanabinoid

MMB-CHMINACA: niebezpieczny syntetyczny kanabinoid

Walijski projekt ds. pojawiających się narkotyków i identyfikacji nowych substancji (WEDINOS; Welsh Emerging Drugs & Identification of Novel Substances) opublikował alarm dotyczący syntetycznego kanabinidu MMB-CHMINACA, który miał być zaangażowany w sześć przypadków śmiertelnych i kilka zatruć w Europie, od września 2014 roku.


Alarm pojawił się w związku z hospitalizacją walijskiego młodego mężczyzny z powodu mdłości, zawrotów głowy, bólów w klatce piersiowej oraz konwulsji, w ostatnim miesiącu. Efekty pojawiły się po tym, jak zapalił jointa, który jak się później okazało, zawierał MMB-CHMINACA.

Chociaż dostępnych jest obecnie niewiele informacji na temat psychicznych i fizycznych efektów występujących po zażyciu tego syntetycznego kanabinoidu, WEDINOS otrzymał raporty, z których wynika, że środek powoduje halucynacje dźwiękowe, prowadzi do paranoi, nieregularnego bicia serca oraz ataków paniki, jako części wymienianych problemów. Dotychczas WEDINOS zidentyfikował MMB-CHMINACA jako składnik trzech produktów w Wielkiej Brytanii:

  • -Sweet Leaf Obliteration
  • -SKYHIGH
  • -Vertex Pirate Edition

Wśród sześciu śmierci w Europie związanych z MMB-CHMINACA, do dwóch doszło w Niemczech w kwietniu, podczas gdy pozostałe cztery wystąpiły w Szwecji w grudniu zeszłego roku.

WEDINOS zaleca wszystkim, który zaobserwowali u siebie opisane negatywne efekty, aby niezwłocznie szukali pomocy medycznej po zażyciu substancji, a próbkę omawianego środka można wysłać do analizy. Więcej informacji na stronie www.wedinos.org

Na koniec chcielibyśmy dodać, że w Polsce pojawiła się fala zatruć na o wiele większą skalę od opisanej w innych krajach europejskich. Wśród prawdopodobnych składów Mocarza występuje również MMB-CHMINACA. Produkt był sprzedawany przez firmę Kolekcjoner i stanowczo odradzamy kupowanie tam czegokolwiek.

Konsumpcja narkotyków o niewiadomym składzie to jak proszenie się o śmierć. Pozdrawiamy Kolekcjonera.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…