Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Poznajcie Kazıma Gürbüza, 95-letniego jogina z Turcji

Poznajcie Kazıma Gürbüza, 95-letniego jogina z Turcji

Mężczyzna, którego widzicie na zdjęciu, mimo że wygląda na wysportowanego 50-latka, naprawdę liczy sobie 95 wiosen. To Kazım Gürbüz - pochodzący z Turcji jogin, który twierdzi, że przy zachowaniu odpowiedniej diety i ćwiczeń człowiek może dożyć do 130 lat!W wywiadzie dla Daily Hurriyet Kazim stwierdził, że swój młody wygląd zawdzięcza ćwiczeniom rozciągającym całe ciało oraz doborowi odpowiednich posiłków, w których bardzo ważną rolę odgrywają oliwki oraz miód kasztanowy.

Kazim zaleca też jedzenie fasoli pinto, pieprzu, herbatek ziołowych i zup. Odradza natomiast jedzenie mięsa. "Czyni ono najwięcej szkód w naszych organizmach. Bardzo dużo białka zawierają wszystkie rośliny strączkowe, nie musisz więc sięgać po mięso."

Kiedy Gürbüz miał 41 lat przeżył ciężki wypadek, w wyniku którego został sparaliżowany od pasa w dół. Lekarze stwierdzili, że mężczyzna już nigdy nie będzie chodzić.

Kazim zrobił jednak coś szalonego. Z pomocą kolegów zaczął eksperymentować na samym sobie łamiąc i ustawiając kręgi na swoje miejsce. "Przeprowadziłem na sobie 63 różne doświadczenia. Po 9 miesiącach narodziłem się na nowo. Znów mogłem chodzić!". Gürbüz podkreśla jedna, że ta rehabilitacja to bardziej kwestia "nastawiania" umysłu niż reperowania samego ciała.

Turecki jogin potrafi utrzymać pozycję "węzła" przez 48 godzin i wstrzymać oddech na 4-5 minut. Dzięki regularnym ćwiczeniom 95-latek zachował też zaskakującą sprawność seksualną. Podobno uprawia miłość 3-5 razy dziennie!

"Jestem tym samym człowiekiem, którym byłem, gdy miałem 30 lat!" 

Kazim uważa, że człowiek może dożyć nawet i do 130 lat. Sam nawet nosi się z takim zamiarem...

"Musicie być świadomi mocy drzemiącej w waszych organizmach. Jeśli zadbacie o wasze ciała to bez problemu dożyjecie wieku, w którym ja teraz jestem"

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…