Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Tommy Chong - upalony dziadunio ciągle w formie!

Tommy Chong - upalony dziadunio ciągle w formie!

Cheecha Marina i Tommy'ego Chonga przedstawiać nikomu nie trzeba. To jeden z najsłynniejszych, zaraz po Flipie i Flapie, Bolku i Lolku oraz Sodomie i Gomorze, duetów. Co więcej – duetów, które niezmiennie od kilku ładnych już dekad zapewniają swoim fanom potężny masaż przepony.

Obaj panowie pomimo sędziwego wieku, nadal grywają w filmach, a sam Tommy to jeden z czołowych propagatorów marihuanowej kultury.


Jak nazwałeś swój zespół, Tommy?

Tommy jest jednym z sześciorga dzieci chińskiego kierowcy ciężarówki oraz irlandzko-szkockiej imigrantki mieszkającej w Kanadzie. Chłopak będąc jeszcze nastolatkiem zaczął grać na gitarze. Okazało się, że ma talent i wkrótce założył Shades - jeden z pierwszych zespołów blues-rockowych w Kanadzie. Po przeprowadzce do Vancouver Tommy grał w składzie Bobby Taylor & The Vancouvers, gdzie jednym z gitarzystów był sam Jimmy Hendrix. Po roku współpracy, Jimmy został z zespołu wyrzucony – jego solówki były zbyt długie i zbyt głośne...

Wróćmy jednak do Shades. Muzykom najwyraźniej trochę znudziła się ta nazwa, bo z jakiegoś powodu panowie postanowili przechrzcić swą kapelę na… Four Niggers and a Chink (Czterech Czarnuchów i Chinol). A tak wyglądał zespół pół wieku później:

Tommy Chong i Cheech Marin

Pod koniec lat 60. Tommy poznał pewnego sympatycznego, wąsatego Amerykanina o meksykańskich korzeniach. Cheech Marin pojawił się w Kanadzie wcale nieprzypadkowo. Chłopak uciekał przed przymusowym poborem do wojska. W tamtych latach wielu młodych ludzi desperacko unikało kontaktu z armią – pobór był jednoznaczny z wysłaniem do Wietnamu. Panowie szybko zaczęli nagrywać wspólne skecze oraz stand-upy.

Jednym z dzieł duetu był album pt. „Los Cochinos” (hiszp. „Świntuchy”). Zwróćcie uwagę na pewien ciekawy motyw związany z okładką płyty. Po otwarciu opakowania można było zobaczyć co skrywa w sobie samochód widniejący na zdjęciu. :)

Supergrupa!

Ach, no i warto też dodać, że na tym albumie znalazł się muzyczny kawałek „Basketball Jones featuring Tyrone Shoelaces”, który nagrała prawdziwa „supergrupa” z Billy'm Prestonem, Michelle Phillips i Georgem Harrisonem!

Wkrótce komediowym talentem Cheecha i Chonga zainteresowali się filmowi producenci. Powstała cała seria filmów o wiecznie naćpanym duecie, który posiada niebywały talent do ciągłego pakowania się w kłopoty.

Tommy i Shelby

W 1975 roku Tommy poznał Shelby Fiddis – amerykańską aktorkę. Para ma trójkę dzieci, a jeszcze w latach 70. młode małżeństwo adoptowało dzieciaka o afrykańsko-chińskich krozeniach.

Shelby chętnie grywa w filmach u boku swojego męża oraz często otwiera stand-upowe występy duetu.

Tommy Chong vs. USA

Chong od dekad jest aktywistą na rzecz zmiany prawa dot. posiadania marihuany w USA. Sam zresztą często przyznaje się do palenia: "Ciągle jestem na haju. Jeśli pali się trawkę, dobrze je i trzyma formę, to zapewniam, że można żyć wiecznie."

W 2002 roku Tommy padł ofiarą represyjnej polityki antynarkotykowej. Aktor, w ramach operacji Pipe Dream został zatrzymany za handel przedmiotami służącymi do palenia trawki. Tommy wziął wszystko na siebie, ratując tym samym swoją żonę i syna, którzy byli współwłaścicielami firmy. Chong jako jedyna z 55 aresztowanych osób skazany został na 9 miesięcy więzienia, grzywnę i dozór sądowy. 

Wiele osób uważa, że takie zagranie ze strony władz było działaniem na pokaz. Efekt takiego działania, jak można się tego spodziewać, był odwrotny niż zakładano. Zwolennicy legalizacji marihuany założyli ruch o nazwie „Free Tommy Chong”, a temat zmiany prawa narkotykowego stał się głośniejszy niż kiedykolwiek.

Tommy, zaraz po opuszczenia więziennych bram wystąpił w teatrze, gdzie wystawiał sztukę pt. „Monologi marihuany” (oczywiste nawiązanie do „Monologów waginy”). Większość z widzów obecnych na sali bez zażenowania paliła marihuanę.

Tommy cieszył się, że jego przedstawienie działa tak „inspirująco”, jednak obawiając się interwencji policji, wolał jednak wycofać się z tego projektu. Zamiast tego zgodził się wcielić w postać wiecznie upalonego Leo z „Różowych Lat 70.”

Walka z nowotworem

W 2012 roku aktor zachorował na raka prostaty. Tommy ironicznie stwierdził, że to z całą pewnością efekt odstawienia marihuany. Wrócił więc do swojej używki i zaczął ją przyjmować w formie leczniczego oleju. Kuracja okazała się skuteczna. Obecnie Chong nie skarży się na problemy ze swoim zdrowiem.

„Taniec z gwiazdami”

Aktor pomimo 77 lat na karku zaskakuje doskonałą formą. Rok temu w towarzystwie profesjonalnej tancerki – Pety Murgatroyd podbił serca amerykańskiej widowni programu „Taniec z gwiazdami”.

https://vader.joemonster.org/upload/rsb/oryginal_144106648adfa8eanigif_enhanced12063.gif

Para dotarła nawet do półfinału. Tommy jest najstarszym celebrytą, który zaszedł tak daleko w tym programie.

Uwaga! Przy okazji marihuanowej tematyki mamy dla Was stosowny konkurs przygotowany przez naszych przyjaciół z UNIQSHOP. Do wygrania e-liquidy z kannabinoidem CBD! (E-LIQUID CBD AMBROSIA 100 mg i 200 mg. )

Aby wziąć udział w konkursie należy:

1. Polubić fanpage facebook.com/uniqsh0p

2. Napisać w komentarzu "biorę udział w konkursie
[oraz wybrać smak do wyboru: TYTOŃ lub BRZOSKWINIA]"

3. Udostępnić konkurs na swojej tablicy

Zatem do dzieła ! Na dwójkę śmiałków czekają e-liquid'y

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…