Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Płać za swoje zdrowie, a nie za chorobę - tak to robili Chińczycy

Płać za swoje zdrowie, a nie za chorobę - tak to robili Chińczycy

Dawni Chińczycy wychodzi z założenia, że głównym zadaniem lekarza jest utrzymywanie pacjentów w zdrowiu, a nie jedynie okazyjne leczenie jego dolegliwości. Bazując na tej zasadzie stworzyli jeden z ciekawszych systemów "ubezpieczeń zdrowotnych".


Chińska filozofia upatruje ludzkie ciało jako jedność, a sztuką życia w zdrowiu i unikania chorób jest utrzymanie zbalansowanego funkcjonowania organizmu. Chińscy lekarze stosowali więc żelazną zasadę holistycznego podejścia do swych pacjentów.

Celem każdej terapii była kompleksowa troska o cały organizm, a nie doraźne leczenie pojedynczych dysfunkcji. Kluczem było wzmocnienie odporności chorego, poprawa krążenia krwi oraz energii życiowej zwanej qi.

Zamożni Chińczycy odwiedzali swoich lekarzy profilaktycznie i płacili im za utrzymywanie ich w zdrowiu. Kiedy okazywało się, że któryś z klientów zachorował, lekarz nie dostawał zapłaty tak długo, aż jego pacjent całkowicie wyzdrowiał. 

Dzięki takiemu systemowi, lekarzom zależało na jak najszybszym i jak najskuteczniejszym uleczeniu każdego ze swoich gości, a także na niedopuszczeniu do sytuacji, aby któryś z jego klientów znowu zachorował.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…