Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Nadwaga wynika z niedożywienia!

Nadwaga wynika z niedożywienia!

1449569387_by_successus_500.jpg?1449569387

Jedzenie to nie to samo co odżywianie. Dostarczanie jedzenia do organizmu to nie to samo co dostarczanie pożywienia. Jedzenie zapełnia żołądek ale nie ma substancji odżywczych jakie są potrzebne organizmowi.

A ponieważ w bezwartościowym jedzeniu jest mało pożywnych substancji to organizm domaga się więcej i czujesz głód pomimo tego, że niedawno pojadłeś do syta. Z pośród masy jaką wkładasz do ust, i która trafia do żołądka, organizm wybiera to co mu potrzebne, resztę stara się wydalić lub zmagazynować (np. w postaci tłuszczu).


Co zrobić aby przestać być grubasem?

Zamiast po prostu jeść (żreć) zacznij się odżywiać. Właściwe i pełnowartościowe pożywienie dostarcza organizmowi niezbędnych substancji do prawidłowego funkcjonowania. Wysoko przetworzone i nafaszerowane chemikaliami jedzenie dostępne w większości sklepów i lokalach fastfood nie ma nic wspólnego z jedzeniem jakie jedli ludzie jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zainteresuj się tym tematem poszukaj informacji na temat zdrowej żywności (wiele przydatnych informacji znajdziesz także na tym blogu :) Pamiętać też należy aby nie jeść za mało. Jeśli nagle ograniczysz ilość dostarczanego pożywienia to na początku organizm chudnie ale po pewnym czasie przełącza się w tryb oszczędzania. A w momencie gdy dostanie trochę więcej jedzenia to gromadzi dodatkowe kalorie w postaci tkanki tłuszczowej. Jest to nasze ewolucyjne przystosowanie do okresów głodów, nieurodzaju i braku pożywienia. Obecnie objawia się to efektem jo-jo u osób po restrykcyjnych dietach lub głodówkach. Dodaj do tego ruch i sport, a schudniesz w sposób naturalny. Pamiętaj aby wszystkie zmiany wprowadzać powoli i stopniowo.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…