Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Pomysłowi dilerzy sprzedawali marihuanę w McDonald’s

Pomysłowi dilerzy sprzedawali marihuanę w McDonald’s

5303114521658702418684181.jpeg

Francuscy dilerzy wykazali się nie lada pomysłowością, gdy wykorzystali swoją pracę w popularnej sieciówce ze śmieciowym jedzeniem do handlu marihuaną. Ośmiu pracowników zostało zwolnionych z restauracji McDonald’s we francuskim Genay niedaleko Lyonu, gdy wyszło na jaw, że handlarze dorzucają do jedzenia na wynos trawkę w punkcie drive-thru.


Sprzedawanie marihuany rozpoczęło się w 2013 roku, gdy pojawiło się nowe kierownictwo – twierdzą pracownicy – którzy często byli świadkami nielegalnej działalności kolegów. Towar był porcjowany i pakowany w barze sałatkowym, a klienci umawiali się przez SMS z konkretnym pracownikiem, w treści wysyłając zamawianą ilość i godzinę transakcji. Pomysłowi dilerzy wydawali posiłki na wynos z dodatkiem w punkcie obsługi drive-thru.

7632914521658492418684181.jpeg

Zaniepokojeni pracownicy po 2 latach trwania tego precedensu postanowili złożyć doniesienie. Okazało się, że zamieszanych w ten incydent jest ośmiu pracowników McDonald’s, którzy stracili swoje posady ze skutkiem natychmiastowym.

Policja oświadczyła, że nie prowadzi dochodzenia w sprawie handlu narkotykami w tej restauracji. Nie wiadomo dlaczego francuska policja odstąpiła od ścigania dilerów. Może uznali, że skoro przestępstwo odbywało się na terenie fast-foodu, to niech ukara ich pracodawca.

To nie jedyny przepadek, w którym dilerzy wykorzystali prace w McDonald’s do sprzedawania narkotyków. Podobna historia zdarzyła się kilka lat temu w Kanadzie. Wówczas 17 letni pracownik restauracji przez pomyłkę, dodał do zestawu Happy Meal kupionego przez 8 letnią dziewczynkę woreczek z marihuaną. Niesforny pracownik został wyrzucony z pracy i natychmiast aresztowany, po tym jak matka dziewczynki zawiadomiła policję.

Coraz częściej zdarza się, że dilerzy wykorzystują swoją pracę do dystrybucji, a takie incydenty zdarzyć się mogą wszędzie, nie tylko w restauracjach typu fast food. Jedno jest pewne – to właśnie dzięki takim kreatywnym ludziom zestaw Happy Meal nabiera nowego, bardziej dosłownego znaczenia.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…