Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

O krok od legalizacji medycznej marihuany w Polsce

O krok od legalizacji medycznej marihuany w Polsce

9224514528063552418684181.jpeg

Nowy rok wita nas dobrymi wiadomościami ze świata konopnego. Mianowicie w najbliższym czasie rządzący zobligowali się przyjrzeć bliżej projektom dotyczącym medycznej marihuany. Może to być początek do legalizacji medycznej marihuany, a w późniejszym czasie do uregulowaniu kwestii rekreacyjnej MJ.


ZIARNO DOŁECKIEGO

Poseł poprzedniej kadencji i prezes Wolnych Konopi Andrzej Dołecki zasiał ziarno wśród rządzących (które jak widać nie padło na skałę). Bardzo wyraźnie naświetlając problem medycznej marihuany pomagając pacjentom kupić legalnie lek w Holandii. Dodatkowo rozmawiał z politykami w kuluarach tłumacząc, że wielu chorych zostaje skazanych, za zagwarantowaną w konstytucji ochronę życia i zdrowia.

Niestety Dołecki wraz z partią Zjednoczona Lewica nie dostał się do sejmu na kolejną kadencję. Jednak na wiejskiej zasiada inna postać związana w Wolnymi Konopiami. Jest to Piotr Liroy-Marzec, który kandydował z list Kukiz’15. Znany raper postanowił przekonywać posłów różnych ugrupowań, aby Ci bliżej przyjrzeli się problematyce. Jak sam zapewniał jakiś czas temu, wielu polityków udało się do tego namówić.

CZAS NA ZMIANY

Kwestie medycznej marihuany bardzo poważnie potraktowało ugrupowanie Prawa i Sprawiedliwości, na czele z prezesem Kaczyńskim oraz Antonim Macierewiczem. Niektórzy z parlamentarzystów nie sądzili, że za leczenie marihuaną można otrzymać tak surową karę.

Jak twierdzą politycy, ustawa ma regulować dostęp do marihuany przy schorzeniach takich jak padaczka, glejak czy nowotwory mózgu. Na jej mocy będzie można otrzymać marihuanę w postaci tabletek, oraz prawdopodobnie suszu roślinnego, jednakże ta kwestia nie jest jeszcze do końca uregulowana albowiem w sejmie są projekty Patryka Jakiego oraz Liroya. Przy Wiejskiej trwają pracę nad kolejną ustawą, która prawdopodobnie ma być hybrydą dwóch poprzednich.

Parlamentarzyści stwierdzili, że zbadają sprawę w najbliższym miesiącu. Jeśli zostanie napisany konkretny i rzetelny projekt to pozostaje nam zaufać Liroyowi i wierzyć w to, że przekonał dużą część posłów. Tylko to pozwoli nam wrócić do normalności. Kto wie, może ten mur runie już w w tym roku.

Gdyby kilka lat temu, ktoś powiedziałby mi, że za rządów PiS (kiedy ten ma większość w sejmie) zalegalizują medyczną marihuanę, uznałbym go za totalnego wariata. Miejmy nadzieje, że te zapewnienia to nie są tylko puste słowa. Poczekajmy więc obiecany miesiąc na efekty prac polityków.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…