Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

O włos od legalizacji medycznej marihuany! Jest światło w tunelu!

O włos od legalizacji medycznej marihuany! Jest światło w tunelu!

1477914560_by_hempempire_500.jpg?1477914560

Dziewięć miesięcy projekt o medycznej marihuanie złożony przez Liroya spędził w “sejmowej szafie” by znów ujrzeć światło dzienne. Na czwartkowym posiedzeniu Komisja Zdrowia pochyliła się nad projektem medycznej marihuany zaproponowanym przez posła ugrupowania Kukiz’15. Komisja postanowiła skierować projekt do dalszych prac w podkomisji składającej się z 9 osób, wyznaczono również termin pięciu tygodni na dokonanie poprawek, po czym projekt ma wrócić do Komisji Zdrowia.


W sieci zawrzało po wypowiedzi Piotra Liroya Marca, który masakruje Ministerstwo Zdrowia. Poseł obwinia resort za opieszałość w sprawie, której powinni nadać absolutny priorytet. Tym bardziej, że gotowy projekt leżał “zamrożony” przez dziewięć miesięcy. Zdaniem Liroya należy czym prędzej rozpocząć proces wdrażania projektu w życie, gdyż ludzie igrają z prawem w walce o zdrowe i życie.

Reasumując, ustawa może okazać się zbawienna dla pacjentów, którzy co dzień zmagają się z prawem, w walce o życie swoje lub bliskich. Czwartkowe obrady komisji rzuciły nowe światło na problem dostępu do medycznej marihuany i jak twierdzą jej członkowie należy go czym prędzej rozpatrzeć i rozwiązać. Dlatego trzymamy kciuki za Liroya i pozostałych członków podkomisji, aby dołożyli wszelkich starań by przeforsować tę ustawę.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…