Zanim weźmiesz kolejną plastikową torbę, plastikowy widelec, kubek czy jedzenie na tacce w supermarkecie, pomyśl.
Pomyśl ile jest osób w Twoim mieście, w Twoim kraju i na całym Świecie...
Podpowiem- jest nas około 7,7 miliarda. Gdy każdy z nas weźmie taki widelec, tackę czy talerzyk podczas codziennych zakupów, obraz zakupionych śmieci zaczyna nawoływać do refleksji.
Niektórym wciąż głupio wyciągać z torby swoje pojemniki, sztućce czy woreczki z firanki, uszyte po to, by nie zużywać kolejnej plastikowej torby. Tu nie ma czego się wstydzić, bo robisz to dla naszej Planety, dla naszych dzieci i wnuków.
Coraz więcej osób jest zainteresowanych ratowaniem Ziemi przed śmieciową katastrofą. Więcej ludzi jest świadomych zagrożeń i faktu, że to jednak my jesteśmy największą częścią problemu. Historie o ruchach środowiskowych na całym świecie, kampanie z hashtagiem #trashtag, ruchy less waste i zero waste inspirują nas do przyłączenia się do walki o lepszą przyszłość.
Kolejną próbą walki z plastikową ignorancją jest międzynarodowa organizacja non-profit Sea Shepherd Conservation Society (SSCS), której celem jest ochrona ekosystemów i gatunków na oceanach świata. Grupa nawiązała współpracę z Tribal Worldwide São Paulo i agencjami reklamowymi DDB Gwatemala, aby wdrożyć szokującą kampanię informacyjną. Plakaty 3D przedstawiają dwa zwierzęta morskie - żółwia i fokę - cierpiące przez wyrzucone tworzywa sztuczne.
Przesłanie kampanii to:
„Plastik, którego kiedyś używałeś, torturuje oceany na zawsze”
W Polsce działa mnóstwo stowarzyszeń, dzięki którym dostępna jest wiedza na temat tego, jak generować mniej śmieci. Na Facebooku w wielu miastach zostały utworzone grupy, "śmierciarki" i fundacje wymieniające się wiedzą .
Wystarczy wpisać między innymi hasło ZERO WASTE POLSKA i zmieniać Świat! Zachęcamy!
Komentarze