Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Sprawdź swoją podstawową wiedzę związaną z marihuaną

Sprawdź swoją podstawową wiedzę związaną z marihuaną

8423915626640203819736970.jpeg

Wiele osób wie co to jest marihuana, paliło czy też widziało na żywo rosnące rośliny. Ale czy każdy wie, że konopie dzielimy na kilka rodzajów? Nie sądzę, oczywiście na pewno są tacy co wiedzą, ale w znacznej większości osoby które są nawet regularnymi konsumentami konopi nie wiedzą że konopie zazwyczaj różnią się od siebie nie tylko wyglądem ale i genetyką.


Dlatego można się spotkać z odmianami które bardziej powodują high „kanapowy” czyli taki po którym najchętniej wbił byś się w fotel i taki po którym masz dużo energii do działania. W czym zatem tkwi różnica?

Indica, Sativa, Hybryda - Geny

Konopie posiadają swoją genetykę, dzielimy je na indice, sative oraz hybrydy. Indyjka ma działanie całkiem inne od sativy, jest typowym kanapowcem, palacze indyjek chętnie wybierają takie odmiany gdyż charakteryzują się dużą mocą THC, high jest mocny, ciężki, dla wielu pożądany, najlepiej się sprawdza do oglądania filmów, człowiek relaksuje się wtedy, również świetnie sprawdza się na sen.

Geny sativy są całkiem odmienne w porównaniu z genami indyjki. Powodują energetyczny high, konsument ma kreatywny umysł, chęci do działania, wywołuje uśmiech na twarzy, idealnie nadaje się na imprezy. Sativy są przeważnie słabsze od indyjek, ale nie moc jest tutaj tak istotna, a efekty które powodują, tego typu działania wywoływane działaniami genów sativy mają również wielu fanów.

Mamy jeszcze mieszankę genów czyli hybrydy, np. w danej roślinie znajduje się 60% indyjki i 40% sativy, czy na odwrót, proporcje mogą być różne. Działania jakich konsument może doznawać mogą być różnorodne, w zależności od przewagi danego genu, może być to całe spektrum działania zarówno indyjki jak i sativy. Hybrydy są bardzo cenione, zaawansowani palacze mają swoje ulubione hybrydy i często uprawiają daną odmianę, lub kupują w krajach gdzie sprzedaż marihuany jest legalna.

Jak rozpoznać Sative, Indyjke czy Hybrydę ?

Doświadczona osoba potrafi rozpoznać geny rośliny z jaką mamy do czynienia. W pewnych przypadkach jest to łatwe a w innych raczej nie możliwe. Podajemy przykład, roślina z genami indica mają liście przeważnie krótsze i szersze od sativ, natomiast sativy mają cienkie i długie liście, łatwo jest to dostrzec, sativy są przeważnie wyższe od indyjek. Sytuacja może się skomplikować w przypadku hybryd liście mogą wyglądać różnie, mogą być bardziej zbliżone do indyjek lub do sativ, mogą być jak sama nazwa mówi hybrydą. Poniżej przedstawiamy zdjęcia liści i suszu które ułatwią wam identyfikację.

7378115626642933819736970.jpeg

7729015626642993819736970.jpeg

Natomiast jeśli chodzi o same kwiatostany przeważnie indyjki mają twarde zbite kwiaty, natomiast sativy posiadają bardziej luźniejszą strukturę budowy kwiatów. Gdy kwiatostany zostaną wysuszone, to również jest szansa na rozpoznanie jakiego genu jest dana odmiana, sprawa komplikuje się gdy kwiaty zostaną rozdrobnione w młynku. W Przypadku hybryd raczej nie możliwe jest zidentyfikowanie w jakich proporcjach znajdują się geny w roślinie.

Gdy masz jakiekolwiek pytania możesz zadać je na bezpiecznym forum osadzonym i zabezpieczonym na holenderskim serwerze pod adresem https://marihuanaforum.pl/

Zapraszamy do dyskusji.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…