Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Poczekalnia

Tutaj trafiają wszystkie materiały zgłoszone przez użytkowników - od was zależy, które z nich nie trafią na stronę główną, a którym się może poszczęścić. Ostateczny wybór należy do moderatorów.
poczekalnia

Jak groźny jest wariant delta koronawirusa

Co wiemy o wariancie delta? Co wiemy o skuteczności szczepionek na ten wariant koronawirusa? Czy będzie i jaka będzie w PL kolejna fala zachorowań na SARS-CoV-2.

Źródło:

Youtube

poczekalnia

ZAMEK UMARŁYCH – Podczas kręcenia teledysku nikt nie ucierpiał

To mauzoleum jest nazywane również ostatnią świątynią Hitlera. Bryła ta przypomina budowlę obronną. W jej wnętrzu niegdyś roiło się wręcz od nazistowkich symboli.

Na dziedzińcu natomiast stała kolumna, na której płonąć miał tak zwany wieczny ogień.

Znicz był zasilany gazem pochodzącym z podziemnej instalacji gazowej. Zamek umarłych jest jest nie tylko symbolem trudnej historii wojennej. Skrywa on również wiele tragedii związanych z czasami nam współczesnymi. Miały się tam podobno odbywać rytuały okultystyczne, tajne zgromadzenia SS, a także satanistyczne msze.

poczekalnia

Koniec Hubble'a?

Kosmiczny Teleskop Hubble'a uległ poważnej i wciąż nie do końca rozpoznanej usterce. Od miesiąca trwają próby przywrócenia go do życia. Ostatnia z nich ma nastąpić w najbliższych dniach.

poczekalnia

Czy uda się namówić polskich youtuberów na nowy challenge?

Trafił Cię kiedyś szlag jasny? Bo nas stan szlagu jasnego dotyka średnio co wyjazd gdzieś w teren. Ostatnio doświadczyliśmy tego podczas zwiedzania zameczku w Kwietnie (dolnośląskie). Nie reprezentujemy skrajności, do drzew się nie przywiązujemy, ale uważamy, że o planetę dbać trzeba. Póki co nie mamy dla niej realnego zastępstwa, więc...posłuchajcie nas przez 3 minuty!

poczekalnia

Sztuczne ruiny — podróże a ekologia

Spróbujmy wspólnie wyrobić sobie nawyk sprzątania pięknych miejsc, które odwiedzamy — czy to podczas dalekich podróży, czy też w trakcie niedzielnych spacerów!

poczekalnia

Magazyny Wehrmachtu

Las, do którego zabieramy Was tym razem, jest naprawdę niezwykły. przeplatają się tam historie z różnych okresów w taki sposób, że dość łatwo można się w tym wszystkim pogubić. Co znajdujemy w tym miejscu?

poczekalnia

Primaaprilisowy wywiad z Twórcą Polskiego Bonsai

Pełen ciepła wywiad z Panem Pawłem - pasjonatem, który ręcznie wytwarza piękne ogrody.
Stare balie i garnki zamienia w prawdziwe dzieła sztuki.

poczekalnia

W tym domu mieszkał Adam Napieralski

Był to polski redaktor, wydawca, polityk, poeta oraz autor powieści, a także działacz narodowy i społeczny. Na pewnym etapie jego kariery nazwano go „królem polskiej prasy na Górnym Śląsku”.

9 listopada 1922 został wybrany do sejmiku Prowincji Górnośląskiej w Niemczec, gdzie przewodniczył Kołu Polskiemu.

poczekalnia

Opuszczona fabryka kaset magnetofonowych

Budynek został wybudowany w 1901 roku, a od 1976 zaczęto produkować tam kasety magnetofonowe C60 i C90. Działalność ta zakończyła się w 2000 roku. Od 2017 r. jeden z kominów fabrycznych (Big Tower) jest najwyższym na świecie obiektem, z którego wykonywane są skoki na linie. Obiekt odebrał tytuł ten wieży Macau Tower (zlokalizowanej w Chinach).