Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
Profil użytkownika

mamacita

Redaktor serwisu
Zamieszcza materiały od: 6 listopada 2012 - 21:27
Ostatnio: 24 lutego 2021 - 10:24
  • Materiałów na głównej: 5469 z 5539
  • Punktów za materiały: 62742
  • Komentarzy: 80
  • Punktów za komentarze: 0
 
zarchiwizowany

Jak otworzyć czakry- tłumaczenie w bajce dla dzieci

Brak tłumaczenia ale jest dość prostym językiem mówione. Przekaz jasny. Bajkę można znaleźć w sieci, nazywa się Avatar

zarchiwizowany

Era smartfonów

Zabawny filmik o uzależnieniu od telefonów komórkowych.

zarchiwizowany

Niezwykłe machiny

W serii cyklu Zapomniane Odkrycia Starożytności jego twórcy przybliżają odkrycia z zamierzchłej przeszłości, które znajdują zastosowanie we współczesności. Okazuje się bowiem, że antyczne cywilizacje dysponowały stanem wiedzy i myśli technicznej dalece przekraczającymi nasze wyobrażenia. Na ich osiągnięciach bowiem bazuje współczesny transport, medycyna, architektura, wojskowość, a nawet technologia komputerowa i robotyka. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. makabryczne praktyki medyczne, niezwykłe maszyny wojenne, służby wywiadowcze czy narzędzia tortur.

zarchiwizowany

Czy za prezydentury Pawła Kukiza możemy liczyć na legalizację trawki?

Bardzo krótka, ale konkretna wypowiedź Pawła Kukiza na temat legalizacji marihuany. Nagranie sprzed kilku lat z programu "Drugie śniadanie mistrzów".

zarchiwizowany

Porzucony pies otrzymuje drugie życie w więzieniu

Amerykańskie programy resocjalizacji więźniów poprzez kontakt ze skrzywdzonymi zwierzętami i rehabilitacji skrzywdzonych zwierząt poprzez kontakt z więźniami, są jednymi z najbardziej rozbudowanych tego typu projektów na świecie.

Korzyści dla obu stron są ogromne. Dlatego kolejne projekty są wdrażane w zakładach penitencjarnych na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Jednym z takich programów, który trwa już od 2002 roku, jest Prison Trained K9 Companion Program.

Od czasu swojego powstania, program objął opieką 6 tysięcy psów! Psów, które w inny przypadku miałyby zerowe szanse na adopcję, ponieważ ich stan psychiczny od razu je dyskwalifikował w wyścigu po nowy dom.

zarchiwizowany

Pomógłbyś?

Inicjatorzy tej kampanii społecznej chcieli zwrócić uwagę na zjawisko, jakim jest ignorancja ludzi wobec przemocy. W tym celu wykonano prosty eksperyment, który widac w filmie.

Większość spacerujących ignorowała sytuację, chcąc jak najszybciej przejść. Organizatorzy podkreślają, że podobnie zachowujemy się będąc świadkami przemocy w najbliższej rodzinie czy sąsiedztwie.

zarchiwizowany

Miasto fabryka

Wizyta w mieście na południu Chin, w którym mieszka i pracuje ponad 17 tysięcy robotników przedsiębiorstwa o nazwie EUPA. Produkuje ono tostery, mikrofalówki, ekspresy do kawy i inne urządzenia AGD. Film odsłania kulisy funkcjonowania tej gigantycznej fabryki. Wkrótce wybuchnie tu rewolucja przemysłowa na niespotykaną dotąd skalę.