Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation
 1. Zdejmujemy filtry!
  • To strona dla tych, u których bunt jest we krwi, a ich wizja świata nie jest przesłonięta filtrami. O jakie filtry nam chodzi? O te założone nam w efekcie programu naszej edukacji, uwarunkowań kulturowych czy rodzinnych tradycji. Niektóre z takich blokad zakładamy sobie my sami – twierdząc, że musimy przystosować się do reszty społeczeństwa. Najwyższy czas pozbyć się tych ograniczających myślenie filtrów! Są nam zupełnie niepotrzebne.
 2. Szanujemy Ziemię!
  • Nikt nie mówi to o tym, aby od razu stać się naćpanym LSD hippisem, rączo brykającym po kwiecistej łące. Wychodzimy z założenia, że to nie Ziemia ma nam służyć, a my jej. W końcu to ona nas karmi i pozwala żyć. Zanim zaczniemy podpalać się na znak protestu przeciw wycinaniu deszczowych lasów, warto zacząć rewolucję od siebie i zadbać o to, aby nasze działania szkodziły naturze w jak najmniejszym stopniu. Popieramy więc wszelkie pro-ekologiczne głosy.
 3. Wracamy do dawnych kultur
  • Bo w dzisiejszym „cywilizowanym” świecie warto czasem się odwrócić i zauważyć, że coś nie tylko zgubiliśmy po drodze, ale i w naszej pogoni za dobrami materialnymi, najzwyczajniej w świecie - zadeptaliśmy. Najwyższy czas przypomnieć sobie nauki ludów, które żyły jeszcze długo przed tym jak grupa rdzennych mieszkańców Ameryki odkryła Kolumba wałęsającego się po oceanie.
 4. „Don't judge” - Nie oceniamy
  • Stać nas na więcej niż naklejenie czemuś (lub komuś) etykietki i powtarzanie stereotypowych, akceptowanych przez większość społeczeństwa, haseł. Szufladkowanie to zakładanie sobie klapek na oczy – pozory często mylą. Najwyższy czas przestać im więc ufać.
 5. Tworzymy własną kulturę!
  • „Nie konsumuj kultury, ale twórz ją z przyjaciółmi” - rzekł kiedyś Terence Mckenna. Bądźmy twórcami, a nie odtwórcami. Kreujmy, a nie kopiujmy. Nie przełykajmy fastfoodowej, kulturowej papki serwowanej nam przez media, tylko pokażmy, że mamy swoje zdanie, swój środek przekazu i swoje pojęcie piękna.
 6. Mamy swój pogląd substancje psychoaktywne
  • Uszyliśmy wielki worek z napisem „Narkotyki”, a następnie wrzuciliśmy do niego wszystkie substancje, które nam z jakiegoś powodu przeszkadzały. Pozostawiliśmy jednocześnie na piedestale inne - wbrew logice bardziej szkodliwe niż te, których się pozbyliśmy. Czas, abyśmy worek otworzyli i zobaczyli, co w nim jest. Wiele z substancji, które tam znajdziemy to rośliny od zarania dziejów wykorzystywane przez człowieka jako lekarstwa i jako forma osiągania mistycznej, pozazmysłowej ekstazy. Inne mają właściwości antynowotworowe i relaksujące. Walczmy o nasze prawo do korzystania z tego, co dała nam Ziemia. No, bo skoro aspartam, alkohol i Lady Gaga są legalne, to z jakiego to powodu nie wolno nam spotkać się ze skrzydlatym, tęczowym jednorożcem, podczas mistycznej psylocybinowej podróży ?
 7. Walczymy o prawa zwierząt
  • Mimo że nasze ego każe nam uważać się za istoty z jakiegoś powodu lepsze niż taki na przykład pasikonik, starajmy się zwracać uwagę na inne istoty zamieszkujące naszą planetę i nie dopuszczać do tego, aby działa im się krzywda, dlatego nagłaśniamy wszelkie przypadki okrucieństwa wobec zwierząt, promujemy organizacje walczące o ich prawa, propagujemy weganizm i obalamy mity na jego temat.
 8. Promujemy zdrowy tryb życia
  • Ruszamy się, dbamy o nasze ciała, promujemy sport i kontakt z naturą. Uważamy na to co jemy – promujemy, wolne od genetycznych modyfikacji, żarcie organiczne i dietę opartą o naturalne produkty. Składamy hołd babinie sprzedającej rzodkiewki na rynku!
 9. Myślimy pozytywnie
  • W tym akurat nie różnimy się od brodatych hippisów – pokój, miłość i tolerancja to dla nas najważniejsze wartości.
 10. Szanujemy siebie
  • Każdy z nas jest inny, każdy ma swoją wizję świata i każdy ma prawo wygłaszać swoje poglądy. Lubimy sensowne dyskusje, dopóki nie zamieniają się one w, przepełnioną jadem, bitwę na wyzwiska. Komentuj, krytykuj, ale nie obrażaj, a bardzo chętnie wysłuchamy Twojego zdania na każdy poruszony na stronie temat.