Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Produkty, których powinieneś unikać...

Produkty, których powinieneś unikać...

Przed tobą lista 9 "zdrowych produktów’", które w rzeczywistości nimi nie są i nie powinieneś ich ani kupować ani spożywać.1. Dressingi do sałatek są wprost naładowane cukrem, tłuszczami trans, chemicznymi dodatkami. Pomimo, że są to sosy wegetariańskie, nie są one zdrowe z powodu dodatków. Wypróbuj domowe sposoby przyrządzania dressingów.


2. Coraz więcej dowodów medycznych i jeszcze więcej ludzi zdaje sobie sprawę, ze cała ta wojna z tłuszczem nasyconym jest po prostu dużym błędem. Wiele osób kupując produkty nisko lub beztłuszczowe myśli, ze kupuje ‘’zdrowsze’’ produkty. Prawdą jest, że usunięcie tłuszczu powoduje zmianę smaku. By temu zapobiec producenci dodają dużo cukru. Tak więc spożywanie tych produktów może powodować tycie. Zamiast produktów dietetycznych wybieraj ich pełnotłuszczowe wersje.


3. Soki owocowe są bardzo zdrowe. Zawierają dużo Wit. C. Jednak nie te kupowane w supermarketach, które w większości są napojami o smaku owocowym, które w ogóle nie zawierają owoców. Jest to po prostu woda z chemicznymi dodatkami o smaku owoców. Kupujesz soki – 100% owoców? Uważaj na podwyższoną zawartość cukru. Najlepiej zrób sobie naturalne soki w domu za pomocą wyciskarki.4. Produkty obniżające poziom cholesterolu mogą brzmieć zdrowo dla Twojego zdrowia. Z pewnością słyszałeś o fitosterolach, które są dodawane do różnych przetworzonych produktów.. Mimo, że badania dowiodły ich właściwości obniżających cholesterol u ludzi, mają jednak one negatywny wpływ na układ krążenia i zwiększają ryzyko chorób serca.


5. Produkty pełnozbożowe jako alternatywa dla białego chleba nie są najlepszym pomysłem ponieważ oba mają podobny indeks glikemiczny. Najlepszym pomysłem jest całkowite odstawienie pieczywa. Zmiany przeprowadzone przez naukowców w latach 60. spowodowały, iż obecnie pieczywo ma mniej składników odżywczych i powoduje stany zapalne. Zamiast białej mąki możesz używać kukurydzianej lub gryczanej.6. Kiedy myślisz o maśle to co ci przychodzi na myśl? Coś niezdrowego a nawet śmiertelnie niebezpiecznego dla twojego zdrowia? Wielu dietetyków zaleca zamiast masła margarynę. Czym tak w ogóle jest margaryna? Sztuczną mieszaniną rafinowanych olejów roślinnych I chemicznych dodatków smakowych. Osoby które zamieniły masło na margarynę mają większe ryzyko zapadnięcia na choroby serca.


7. Nektar z agawy uważany jest jako jedna z wielu alternatyw dla cukru i może być znaleziony w wielu produktach prozdrowotnych. Jest jednak mały problem – zwiera ona duże ilości fruktozy, która pozywana w nadmiarze przyczynia się do chorób metabolicznych. Zwykły cukier to 50% fruktozy, nektar z agawy ok. 70-90%. Wniosek nasuwa się sam – zamiennik ten jest znacznie gorszy od zwykłego cukru.8. Produkty bezglutenowe wdarły się szturmem do jadłospisu osób dbających o zdrowie. Producenci wypuszczają na rynek coraz to nowsze produkty bezglutenowe. Pamiętaj jednak, że śmieciowe jedzenie nadal jest szkodliwe mimo, że nie zawiera glutenu. Zamiast tego jedz żywność, która jest naturalnie bezglutenowa.


9. Płatki śniadaniowe są reklamowane jako doskonałe śniadanie dla dzieci. Wiele z nich jest pełno zbożowych i z niską zawartością tłuszczu. Czy jednak kiedykolwiek czytałeś dokładnie skład na tym kolorowym opakowaniu? Cukier, cukier i jeszcze raz cukier! Zwykłe płatki owsiane nie są tak atrakcyjne wizualnie jak kolorowe pudełko rafinowanego cukru i chemicznych dodatków. Przy wyborze płatków nie kieruj się kolorowym opakowaniem ale zawartością składników odżywczych.


/ Piotr coachingzdrowia.pl /

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…