Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

8 nawyków i jedna najbardziej strzeżona tajemnica czystego domu

8 nawyków i jedna najbardziej strzeżona tajemnica czystego domu

Każdego dnia mamy do czynienia z nawałem zadań w których sprzątanie staje się naprawdę czymś niesłychanie czasochłonnym zwłaszcza jeśli ma się w domu dzieci. Te małe istoty są jak tornado, które w ciągu chwili na swojej drodze tworzą szkody które ciężko jest oszacować.Masz chociaż jedno w domu,… to wiesz o czym mówię kiedy powiem, że ten żywioł w ciągu kilku chwil jest w stanie zniszczyć wszystko co stanie na trajektorii jego przejścia. Jeśli nie chcesz spędzić kilku godzin na sprzątaniu wykształć nawyki które ułatwią twoje życie:


1. Rozpocznij każdy dzień od prania, jeśli nie chcesz mieć w łazience sterty ubrań to naprawdę warto.


2. Obok umywalki miej zawsze szmatkę, którą przetrzesz brudny zlew nawet podczas mycia zębów. Staraj się wciągnąć drobne sprzątanie w rutynę. 


3. Ściągaj buty przed drzwiami, dzięki czemu unikniesz w ten sposób kurzu, błota, gum do żucia i innych cudów jakie znajdziesz na podeszwie buta.


4. Szpargały przyciągają szpargały czyli nadmiar misiów, figurek różnego rodzaju, łyżek, szklaneczek sprawia, że dziwnym trafem przybywa ich do naszego domu coraz więcej. W porządkach najważniejszy jest minimalizm.


5. Kosze lub pudełka są kluczem do sukcesu w pokoju dzieci, różne kolory do różnego rodzaju zabawek, a na pudełku napis lub rysunek typu zabawek, które znajdują się w środku i tak miśki w jednym pudle, klocki w drugim, figurki w trzecim itd.


6. Wszystko ma swoje miejsce w domu, czy jest to szczotka do włosów, czy też nóż do masła.


7.„Jedno przyszło, jedno wyszło” jest to złota zasada jeśli chodzi o kupowanie czegokolwiek. Ustal ilość rzeczy np. miśków, która jest optymalna i za każdym razem kiedy kupisz jedną zabawkę usuń jedną starą.


8. Odgrać swój dom!!!! Staraj się podczas porządków wywalić do kosza lub odłożyć do pudełka dwadzieścia niepotrzebnych przedmiotów (może to być tylko raz na tydzień). Zawsze zadaj sobie pytanie, czy ta rzecz jest dla ciebie ważna, czy faktycznie tyle dla Ciebie znaczy, aby każdego dnia ją sprzątać? Ile w twoim domu znajduje się bibelotów, które tak naprawdę jedynie zagracają otoczenie?

Tajemnica:
Sprzątaj od razu jak zauważysz bałagan. Zamiast czekać jak resztka ziemniaków zaschnie na stole przez co będziesz musiał użyć skrobki i kilku minut ze swojego czasu, zetrzyj bałagan od razu. 

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…