Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

8 Sposobów na wzmocnienie pozytywnego myślenia

8 Sposobów na wzmocnienie pozytywnego myślenia

“Ten, kto myśli pozytywnie, dostrzega niedostrzegalne, odczuwa niewyczuwalne oraz osiąga niemożliwe” ~Autor Nieznany

Czy zgodzicie się z nami, że w obecnym świecie o wiele łatwiej jest być raczej pesymistycznie, niż pozytywnie nastawionym do życia? By patrzeć na szklankę do połowy pełną, zamiast do połowy pustą oraz krytykować i narzekać zamiast wyrażać głęboką wdzięczność za wszystko, co wokół nas ma miejsce. Może tak było, ale czas z tym skończyć.


W dzisiejszym artykule przygotowałam dla Ciebie 8 Sposobów, dzięki którym Wzmocnisz swoje Pozytywne myślenie. Chciałabym, abyś dzięki nim, zdał sobie sprawę, że o wiele łatwiej jest mieć pozytywne nastawienie, niż negatywne oraz dużo zdrowiej jest być optymistą, niż pesymistą. No to zaczynamy!

1. Zawsze myśl o tym, czego chcesz i pragniesz, niż na odwrót

Błędem, który większość z nas popełnia, kiedy przydarza się problem, jest jego analiza w kółko i bez przerwy, zamiast skupić się na rezultacie oraz tym, co rzeczywiście chcemy osiągnąć.

2. Zapamiętaj, że każdy problem jest dla Ciebie cenną lekcją

We wszystkim, co przydarza się nam każdego dnia, jest ukryte znaczenie i ukryta wiadomość. Konfucjusz powiedział:, „Jeśli popełniasz błąd i go nie naprawiasz, to właśnie jest błędem”

3. Nie wierz we wszystko, co myślisz

Bardzo często nasze problemy nie są aż tak duże, jakimi kreuje je nasz wyolbrzymiający umysł. Jeśli będziesz wierzyć w każdą negatywną myśl wytworzoną przez umysł – uwaga, masz problem! Zamiast tego obserwuj swój umysł, obserwuj swoje myśli, ale nie traktuj ich dosłownie. Bądź poza nimi.

4. Wdzięczność

Wyrażaj głęboką i niezachwianą wdzięczność, za wszystko, co dzieje się w Twoim życiu. Obojętnie czy jest to dobre, czy złe. Czyń tak również wobec każdej osoby, z którą masz styczność. Im więcej będziesz wyrażać szczerej i głębokiej wdzięczności, tym więcej życie dostarczy Ci momentów, aby ją wyrażać. A jeśli swoje życie wypełnisz wdzięcznością, nie będzie w nim już miejsca na stres, zamartwianie się oraz całą negatywność.

5. Wszystko dzieje się nie bez przyczyny

Wszystko, co zdarza się każdemu z nas, ma swój cel. Każdą osobę, którą spotykasz na swojej drodze, spotykasz z jakiegoś konkretnego powodu. Tylko od Ciebie zależy, czy dostrzeżesz ukryty cel i wiadomość, jaką mają Ci do przekazania.

6. Nikt nie jest idealny

Kiedy próbujesz robić wszystko idealnie, spotkasz się ze stresem i frustracją, ponieważ zauważać będziesz, że niemożliwym jest bycie idealnym we wszystkim, co robisz. Czy naprawdę chciałbyś być idealny? Kiedy jest się idealnym, traci się miejsce na rozwój.

7. Złagodź opór

Zaakceptuj rzeczy takimi, jakie są, bez potrzeby zmiany i ciągłej walki. Kiedy za bardzo się stresujesz, opierasz się wszystkim dobrym rzeczom, które czekają na Ciebie właśnie tu i teraz. Walczysz z nimi, a tej walki nie wygrasz nigdy. Pozwól sobie po prostu być. Płyń z prądem I wiedz, że życie nie powinno być walką, nawet jeśli Twój umysł próbuje Ci to wmówić.

Naucz się odpuszczać: „Pozwalając rzeczom płynąć z prądem, sprawiasz, że wszystko idzie tak, jak powinno. Świat wygrywają ci, którzy odpuszczają. Nie próbuj, po prostu zrób to. Świat znajduje się poza wygraną.”~ Lao Tzu

8. Naucz się być obecnym we wszystkim, co robisz

Kiedy stajesz się obecny i naprawdę zaangażowany w teraźniejszość, całe Twoje życie stanie się dużo łatwiejsze. Zdasz sobie sprawę, że problemy krok po kroku znikają. Jeśli zaczniesz zanadto skupiać się na tym co było lub na tym, co będzie, w Twoim umyśle pojawiać się będzie miejsce na ból oraz cierpienie. Energia, którą będziesz wytwarzać, okaże się być toksyczna nie tylko dla Ciebie, ale również otaczających Cię bliskich. Bo widzisz, energia jest zaraźliwa. Wierzymy, że przedstawione powyżej sposoby wprowadzą Cię na ścieżkę pozytywnego myślenia.

A jak Ty radzisz sobie z pozytywnym myśleniem, kiedy sprawy układają się nie po Twojej myśli? Kiedy wzmaga się reakcja stresowa oraz życie przysyła pewnych ludzi i sytuacje? Podziel się z nami komentarzem lub dołącz do konwersacji poniżej!

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…