Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Jak wyglądają ludzie po przyjęciu różnych narkotyków

Jak wyglądają ludzie po przyjęciu różnych narkotyków

Oto intrygujący projekt pewnego fotografa, który to postanowił uwiecznić na zdjęciach ludzi pod wpływem różnych substancji odurzających. Autor po wykonaniu sesji dodawał do każdego ze zdjęć element, który symbolizował narkotyk, który zażyła dana osoba. Sami zobaczcie efekt jego pracy.


Adderal

W ciągu ostatnich 5-7 lat Adderal stał się używką niezwykle popularną wśród studentów. Efekt jego działania to zwiększona motywacja oraz zdolność do dłuższej koncentracji. Jak możecie się domyślić jest to substancja pozwalająca jej użytkownikom zarwać noc na nauce do egzaminu, czy pisaniu wielostronicowych wypracowań. Mało osób wie o tym, że Adderal jest też bardzo ceniony przez pracowników branży medycznej.

LSD

Z tą dziewczyną spędziłem parę chwil w lokalnym parku obserwując jej trip po zażyciu dwóch dawek LSD. Zwracała uwagę na kolorowe wizualizacje i zwiększony odbiór bodźców z najbliższego otoczenia.

Kokaina

To całonocna przygoda, która zaczęła się od kilku drinków w jednej z knajp. Ta osoba wytłumaczyła mnie, że w pewnych kręgach w zwyczaju jest wówczas strzelenie sobie kilku kresek do nosa, aby utrzymać „poziom”. Kokaina zwiększa u jej użytkowników poczucie pewności siebie i euforii.

Crack

Crack (ang. pęknięcie) pochodzi od dźwięku, który wydaje z siebie palona wersja kokainy. Ten gość twierdził, że palenie cracku daje większe pobudzenie, wyostrza wzrok, dźwięk i wrażliwość na dotyk.

Psylocybina

Ten dżentelmen najadł się grzybów przed naszym wyjściem do nocnego klubu. Głośna muzyka, mocne, ledowe światła i laserowe wizualizacje sprawiają, że jest to dla niego idealne miejsce na psylocybinowy trip. Grzybki sprawiają, że kolory są bardziej żywe a dźwięk przestrzenny i czysty. Miłośnicy tej substancji twierdzą też, że mają większy kontakt z naturą po przyjęciu odpowiednich dawek.

THC

To chyba najczęściej po alkoholu stosowana rekreacyjna używka, która w ostatnich latach zyskała też dużo szacunku ze względu na swe medyczne właściwości. Obecnie w USA zdejmuje się z niej płaszcz tabu i kolejne stany przystępują do wprowadzania prawa legalizacyjnego.

MDMA

Ta dziewczyna przyjęła ecstasy zwane pod nazwą „molly”. Miłośnicy tego narkotyku cenią go sobie za psychiczna i fizyczną euforię, zwiększoną empatię oraz socjalny efekt jego działania. MDMA bywa też, eksperymentalnie wykorzystywana do leczenia stresu pourazowego. Ta użytkowniczka spędziła wieczór na radosnym pląsaniu ze swoimi przyjaciółmi.

Kofeina

Miliony ludzi uzależnionych jest od codziennej, porannej dawki tego narkotyku. Kofeina likwiduje zmęczenie i sprawia, że jej użytkownik jest bardziej przytomny. To obecnie najbardziej popularna, legalna substancja psychoaktywna stosowana na całym świecie. W USA 90% osób nie wyobraża sobie życia bez codziennej porcji tego dragu!

Metaamfetamina

Tego gościa spotkałem, kiedy wałęsał się po ulicach w pewien upalny, letni dzień. Miał na sobie koszulkę i zimowy płaszcz. Podczas naszej konwersacji opowiedział mi jak rozmawiał pod mostem z aniołami o swoim wieloletnim uzależnieniu od mety. Swój stan po przyjęciu dawki narkotyku opisuje jako uczucie silnego szczęścia, wzrostu energii i pewności siebie.

Oksycontin

Ten mężczyzna jest pochodzącym z Wietnamu weterynarzem, który od ostatnich 20 lat bierze opiatowe środki przeciwbólowe. Tego typu dragi stymulują mózgowe obszary przyjemności, co objawia się euforią, a nawet stanami podobnymi do medytacji.

Ketamina

Ketamina ma opinię nowego, taniego narkotyku łączącego w sobie efekty MDMA i kokainy. Ten człowiek opowiedział mi, że ma wrażenie, że cały świat zbudowany jest z klocków lego. Wszystko się rozpada, aż do momentu kiedy powstaje całkiem płaska powierzchnia…

Piwo

To najprawdopodobniej najbardziej oczywista substancja na tej liście. Czułem jednak, że muszę ją tu umieścić. Te facet spędził na szlajaniu się z kumplami od pubu do pubu.

Wódka

Wszyscy znamy to uczucie. Zarywanie nocy na wychylaniu kolejnych kielonów w alkoholowej gonitwie, która kończy się zawsze tak samo.

Nikotyna

Tytoń odegrał ogromną rolę w rozwoju południowych, amerykańskich stanów. W małych dawkach jest to substancja lekko stymulująca i relaksująca. Jest to też jeden z najciężej uzależniających narkotyków znanych ludzkości. Obecnie po nikotynę sięga ok. miliarda ludzi na całym świecie!

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…