Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

Umiarkowane palenie marihuany nie ma znaczącego wpływu na płuca

Umiarkowane palenie marihuany nie ma znaczącego wpływu na płuca

Według najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie „Annals of the American Thoracic Society” palenie jednego skręta z marihuaną dziennie przez okres dwudziestu lat nie wpływa negatywnie na zmiany zdrowotne naszych płuc. Są to największe dane dotyczące palenia marihuany i wskaźników z badań spirometrycznych naszych płuc. 


Naukowcy z Uniwersytetu Emory w Atlancie przeprowadzili badania na dużej, reprezentatywnej grupie dorosłych Amerykanów w wieku od 18 do 59 lat. Według danych jakie uzyskali wynika, że palenie marihuany nie wpływa negatywnie na wyniki i wskaźniki badań spirometrycznych takich jak FEV1 (natężona objętość wydechowa pierwszosekundowa) i innych.

Autorzy badań zaznaczyli też, że dym z marihuany jest w stanie pozytywnie wpłynąć na negatywne zmiany w płucach spowodowane paleniem papierosów. Badania wyraźnie pokazują, że wzorzec działań marihuany jest kompletnie inny niż to, jak nasze płuca reagują na dym papierosowy.

W raporcie z badań podkreśla się jednak, że regularne palenie marihuany w dużych ilościach negatywnie wpływa na nasze płuca i bardziej naraża nas na zapalenie oskrzeli. Oddzielne badania wykazały również, że osoby, które waporyzują marihuanę rzadziej zgłaszają choroby płucne niż osoby które wdychają dym z palonej marihuany.

Z innych dostępnych badań z 2012 roku dla czasopisma „The Journal of the American Medical Association” (JAMA) również wynika, że palenie marihuany w ilościach około jednego skręta dziennie tym razem przez 7 lat(nie tak jak wcześniej przez 20) nie wpływa negatywnie na zdrowie naszych płuc i nie jest związane z niepożadanymi czynnikami zdrowotnymi.

Raport z 2013 roku także dla czaspopisma „Annals of the American Thoracic Society” również nie wskazuję marihuany jako czynnika związanego z chorobami dróg oddechowych i regularne palenie małych czy też średnich ilości konopi nie jest związane ze zwiększonym ryzykiem chorób górnych dróg oddechowych czy też raka płuc. Uogólniając, ryzyko powikłań płucnych regularnego stosowania marihuany wydaje się stosunkowo niewielkie i znacznie niższe niż w przypadku palenia tytoniu. 

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…