Momencik, trwa przetwarzanie danych   loading-animation

10 produktów z cudownej konopi

10 produktów z cudownej konopi

Każdego roku, jak naukowcy odkrywają więcej zastosowań dla konopi. Oto jedne z ciekawszych produktów jakie można pozyskać z tej cudownej i znanej od wieków rośliny.


1.Nasiona konopi.

Zawierają witaminy A, D, E i K, kwasy tłuszczowe Omega 3, 6 i 9 w doskonałych dla człowieka proporcjach. Łuskane zawierają ok 25% białka i 70% tłuszczów.

2. Kosmetyki 

W kosmetyce olej z konopi występuje jako Cannabis Sativa Seed Oil. Jego właściwości lecznicze są naprawdę zdumiewające. Przede wszystkim bogactwo NNKT (aż 81%!), oraz kwasów nasyconych, które tworzą barierę chroniąc skórę przed czynnikami zewnętrznymi oraz przed ucieczką wody. Poza tym olej z konopii zawiera witaminy A, D, E i minerały, które wzmagają jego właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Na rynku można dostać szampony, kremy, żele pod prysznic, pomadki oraz inne.

3. Odzież

Na pierwszy rzut oka banalne konopie uprawne kryją w sobie naturalnie długie pasma włókien. To dzięki nim powstaje mocna, ekologiczna, a zarazem stylowa i ciekawa tkanina.Ubrania z konopi są zdrowe, dobrze przepuszczają powietrze, a także doskonale chronią ciało przed zmiennymi warunkami termicznymi. Nie powodują reakcji alergicznych.

4. Papier konopny

Jeden hektar konopi daje tyle masy papierowej, co cztery hektary lasu. Co więcej, konopie jako rośliny jednoroczne, dostarczają surowca co rok, a ich skoszenie nie przynosi szkody środowisku. Ponadto miazga drzewna jest bielona w zagrażających środowisku procesach przy użyciu np. chloru, podczas gdy miazgę konopną można bielić przy pomocy względnie nieszkodliwego nadtlenku wodoru (wody utlenionej).

5. Olej konopny

Olej konopny to skarbnica witaminy K, niezbędnej do syntezy ważnych białek i enzymów.
Jest bogatym źródłem kwasów tłuszczowych omega-3 i 6 (80% jego składu). Dzięki tak wysokiemu wskaźnikowi plasuje się w ścisłej czołówce olejów roślinnych. Jest słynny z wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych takich jak kwas oleinowy, linolowy i linolenowy, jak również gamma-linolenowego. Kwasy tłuszczowe to pożądany składnik w codziennym menu, dzięki swojemu działaniu. Niestety nasz organizm sam ich nie produkuje, dlatego tak ważne jest, aby dostarczać ich optymalną ilość w codziennej diecie.

6. Bletki

Bibułki Raw to naturalne bibułki zawierające mieszankę włókien nie chlorowanych i nie wybielanych. Są przeźroczyste i delikatnie brązowe, wykończone włóknami konopnymi – co spowalnia i wygładza proces spalania.

7. Meble

"Temp Chair" to krzesło stworzone przez Wernera Aisslingera, które zostało wykonane z siana konopnego. Jest pierwszym projektem, który powstał w całości z jednego surowca. Mebel nie zawiera fenoli i formaldehydów i jest w pełni naturalny.

8. Produkty dla zwierząt


Od obroży po posłanie. Są firmy, które dbają nie tylko o ludzi, zaczynając od pieluch- ale i o zwierzęta. Ściółki dla gryzoni, smycze, obroże, posłania.

9. Hamak z konopi

Chyba nie ma lepszego miejsca na zapalenie sobie ulubionej chmurki niż wygodny hamak utkany właśnie z konopi

10. Beton konopny


W wyniku przerobu słomy konopnej uzyskujemy przeciętnie ok. 25÷30% włókna i ok. 75÷70% paździerzy. Przy wydajności zbioru słomy konopnej w ilości ok. 10t/ha można więc uzyskać ok. 7 ton paździerzy. I te paździerze stanowią podstawę konopnego betonu, który można wyprodukować samemu. Po prostu miesza się paździerze z wapnem i wodą, a niekiedy dodaje się niewielką ilość piasku i cementu.

Komentarze

Momencik, trwa ładowanie komentarzy   ładowanie…